Ulusal ve küresel sistemde bireylerin ve toplumların başarısının bilgi ve nitelikle yoğrulmuş eğitim ve öğretim anlayışından geçtiği, tartışmasız herkesin kabul ettiği bir gerçek haline dönüşmüştür. Bu gerçekten hareketle Ağlasun Meslek Yüksek Okulu, sürekli gelişme hedefine odaklaşmış nitelik arayışını, okulun atmosferine yaymayı benimsemiştir.

Bu çerçevede; Ağlasun Meslek Yüksekokulu 2002 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Şu anda Meslek Yüksekokulumuzda Muhasebe(I.veII.Öğretim), Büro Yönetimi ve Sekreterlik(I.veII.Öğretim),İşletme(I.Öğretim) programları bulunmaktadır.


İLKELERİMİZ

Ağlasun Meslek Yüksekokulu;
*Günün gereklerine ve çağın gelişmelerine göre sürekli yenilenir,
*Yönetsel kararlarda çalışanların ve öğrencilerin katılımını sağlar,
*Bilgiye ulaşan, onu geliştiren ve öğrencileriyle paylaşabilen akademisyenlerle çalışır,
*Öğrencilerin mesleki eğitiminin yanı sıra kişisel ve sosyal gelişimlerine yön verir,
* Başarıya odaklanan, kendine güvenen ve yaratıcı bilgi üreticileri yetiştirir,


FİZİKİ EĞİTİM ALT YAPISI

Okulumuzun bulunduğu ilçe, Akdeniz Bölgesi'nin en güzel tarihi (Sagalassos) ve doğal güzelliklerine sahiptir. Okulumuzda 2 eğitim binasında 13 derslik, 3 laboratuar bulunmaktadır. Bununla birlikte eğitim sosyal ve kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü 250 kişilik konferans salonu bulunmaktadır.


SOSYAL ve KÜLTÜREL ORTAM

2500 güncel kitap ve süreli yayınlardan oluşan kütüphane, internet, okul kantini, masa tenisi, satranç, bilardo, basketbol, voleybol, hentbol, tenis sahaları vardır.

BARINMA ve BURS OLANAKLARI

İlçede, yeterli düzeyde öğrenci yurtları, pansiyonlar, ev pansiyonları ve evler bulunmaktadır.Kayıt döneminde öğrencilerin yurt ve pansiyonlara yerleştirilmesinde okulumuz doğrudan hizmet vermektedir.

Öğrencilerimiz, yüksekokulumuz içinde part-time çalışma imkanına sahiptir ve üniversite yardım, burslarından yararlanmaktadır.

ULAŞIM

Ağlasun'a Isparta Burdur ve Antalya illeri İlçe ve Kasaba Terminallerinden düzenli olarak ulaşım imkanı mevcuttur.

Kayıt için ilk defa okulumuza gelecek olan öğrencilerimizin ulaşımın daha kolay olmasından dolayı Isparta-Ağlasun güzergahını tercih etmelerini öneriyoruz.


AğLaSun MeSLek YükSekOkuLu FotoğrafLarı
AğLaSun MeSLek YükSekOkuLu ReSimLeri

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 9167
favori
like
share
soykan1243 Tarih: 04.09.2009 10:19
SELAMMMM bnde bursadan geliorum...ya bn kayıt için ağlasuna gittim 2 tane bilardo salonu bir tane halı sahası 3 tane internet cafesi 1de yaşlılarınkahveleri felen var anlıcanız ortam biz olcaz ama küçük bi yer burdur gölü varmış yakılarında hee bide kayıt için gittiğimde ev buldum yalnız bnimki pahalı biraz 200 lira kira ödücem herşey bizden ev dayalı döşeli 3 kişi kalcaz 6-7 kişilik evlerde varmış bi odada 3 kişi kalıormuş ama fiyatları 150 liradan başlıor işte benimki 3 oda her odada bir kişi yurtlarda var ama 1 ay sonra çıkmak istersin diolar sınıflar felen güsel ya bakın bide orda bn burda nasıl dayanıcam die düşünüordum bi çocukla tanıştım 2. senesiymiş çocuk dediki bana emin ol bnde senin gibi gelirken üzülüyorum ve şuan bu senenin bitmesini istemiorum dedi bnde tuhaf buldum güvendim onun imiyetine gittim kayıt yaptırdım..........ÇÜNKÜ YAPÇAK BAŞKA BİŞEY YOK
FreddyKrueger Tarih: 16.08.2009 13:53
[COLOR="#c0ccf4"][QUOTE=HAMİT TEMİZ;3617730]Bende işletmeyi kazandım kayıtlar ne zaman başlayacak

31 AquStoS - 7 EyLüL 2009 TarihLeri AraSında... AnCak Kazandıqınız BöLüm Için YaLnızCa Bir Gün VeriLmi$ oLabiLir... ÜniverSitenin ReSmi SiteSine Girerek Tarihi KontroL Ediniz...
HAMİT TEMİZ Tarih: 16.08.2009 11:51
Bende işletmeyi kazandım kayıtlar ne zaman başlayacak
firariiiii Tarih: 28.08.2008 10:27
ağlasun meslek yüksek okuluna çıkan arkadaşlar ben gaziantepten bün yamin muhasebe ikinci öğretim geldi banada gitmeden önce bu forum sitesinde arkadaş bulabilirsem çok iyi olur bana yazın

arkadaşlar aranızda ağlasun yüksek okulu muhasebe ikinci öğretim var sa arayın tanışalım bilinmeyen bi yerde en azından ilk arkadaşımı bulmuş olurum

ya arkadaşlar nasıl bir forum sitesi bu ya bita ne ağlasuna gidecek arkadaş bulamadım
banagüven Tarih: 26.08.2008 14:12
OKULA GELECEKLER KAYIT YAPTIRIRKEN NERDE KALACAĞIZ Bİ FİKRİNİZ VAR MI?
selbuk Tarih: 25.08.2008 15:47
arkadaslar bende ağlasuna geliyorum ve benimde küçük olması gözümü korkuttu biraz. duyduğuma göre ev kiraları epey yüksekmiş.
FreddyKrueger Tarih: 24.08.2008 19:51
[COLOR="#c0ccf4"][QUOTE=gzmozdl;2863042]askjh

Bu BeyinLe NaSıL Kazandın Üni.yi Hayret...
gzmozdl Tarih: 24.08.2008 19:47
askjh
Garip07 Tarih: 23.08.2008 20:06
burdur o kadar kücük yer degil beyler

caniniz SIKILDIGI zaman 10 milyona Antalyadasiniz :21: