"Turnuvanın sürprizi Romanya"

Galatasaray ve Romanya'nın efsane ismi Hagi, EURO 2008'de İtalya, Hollanda ve Fransa ile ölüm grubuna düşen ülkesinin turnuvanın en büyük sürprizine imza atacağını söyledi. Karpatlar'ın Maradonası, "2000'de yaptığımızı tekrarlayacağımıza inanıyorum" dedi.

Romanya'nın herkesin tahmin ettiğinden daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Hagi, "Ben hiçbir teknik adamın bizden korktuğunu söylediğini duymadım. Bu Romanya için büyük bir avantaj olacak. Tıpkı 2004'te Yunanistan'ın yaptığı gibi önemli bir başarı yakalayacağız" dedi. İlk maçın her zaman zorlu olduğunu ifade eden Hagi, Fransa karşısında alınacak iyi bir sonucun turnuvanın sonuna kadar büyük moral olacağını söyledi.

2000 yılında Hollanda ve Belçika'daki turnuvada da böyle bir gruba düştüklerini hatırlatan Hagi, "O zaman da kimse bizim çıkacağımızı düşünmüyordu Ama biz İngiltere ve Almanya'yı geride bırakarak tur atlayan ekip olduk" dedi.
EURO 2000'de Romanya, gruptaki ilk maçında Almanya ile 1-1 berabere kalmış, ardından Portekiz'e 1-0 yenilmiş, son maçta da İngiltere'yi 3-2 yenerek 2. tura yükselmişti. Ancak Rumenler, 2. turda İtalya'ya elenmekten kurtulamamıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 327
favori
like
share