"Sizi bilmem ama biz mükemmeliz"

Dünya futbolunun en formda ismi durumundaki Portekiz'in yıldızı Ronaldo, milli takım kampında ilginç açıklamalar yaptı. Türkiye'yi hiç tanımadığını belirten yıldız futbolcu, "Sizi bilmem ama biz mükemmeliz" dedi.

Manchester United ile geçtiğimiz çarşamba Moskova’da Şampiyonlar Ligi kupasını havaya kaldıran, Premier Ligi şampiyon olarak tamamlayan, attığı 31 golle Avrupa Gol Kralı olan Ronaldo, EURO 2008’i kazanarak bu sezonu hat-trickle tamamlamak istediğini söyledi. Scolari'nin en güvendiği isimlerin başında gelen Ronaldo ilk maçtaki rakipleri olan ay-yıldızlılarımız için şunları söyledi:

"BİZİM İÇİN ZOR OLACAK"
“Gerçeği söylemek gerekirse Türkiye’yi hiç tanımıyorum. Ne bir takımını, ne Milli Takımı’nı, ne de bir oyuncusunu. Fakat geçmişten gelen bilgilerimle bizi sert bir takımın beklediğini söyleyebirim. Türkiye genelde teknik ama sert olan futbolculardan kurulu sert bir takım olarak bilinir. Bizim için zorlu bir rakip olabilirler. Fakat şunu da söylemeliyim... Türkiye’den daha çok bizim ne yapacağımız önemli. Çünkü biz mükemmel bir takımız. Mükemmel futbolcularımız var ve daha da mükemmeli arıyoruz.”
"DAHA ATACAĞIM GOLLER VAR"
Sezonun geneli, EURO 2008 ve kendisinin Real Madrid’e gideceği yönündeki haberlerle ilgili olaraksa şu ifadeleri kullandı: “Çok iyi bir sezon geçirdim. Ama işim daha bitmedi. Atacağım gollerin hepsini atmadım. Buraya da sakladım. EURO 2008’i kazanarak sezonu taçlandırmak, onurlandırmak istiyorum. Herkesin benden beklentisi bu. Fakat anneme bile kupayı kazanacağıma dair söz vermedim. Verdiğim söz, kupayı kazanmak için elimden geleni yapacağım şeklinde...

"TRANSFERLE HAVAYI BOZMAM"
Transferle ilgili konuşmak istemiyorum. Şu anda Milli Takım’dayız. Ama turnuva sonunda ya da ona yakın bazı haberler alabileceğinizi belirteyim. Bu konuyla ilgili olarak bir daha konuşmayacağım. Takım arkadaşlarıma ve Scolari’ye karşı sorumluluklarım var. Onları yerine getirmeliyim. Burada transfer konuşulmaz. Geldiğimden beri muhteşem bir takım havası seziyorum. Bunu bozmak istemem. Ben de bu takımın bir parçasıyım. Scolari zaten geçen gün bunu herkese söyledi. ’Biz Ronaldo için değil, o bizim için oynayacak’sözlerine katılıyorum Scolari’nin...

"TEKME OLAYINI KONUŞMADIK"
Sabah hem Scolari hem de Carvalho ile uzun uzun konuştuk. Ama finaldeki o pozisyon (Carvalho’nun tekmesi) için kelime bile etmedik. Çünkü ben de Carvalho da Scolari de futbolu kazanmak için oynuyoruz. Futbolun içerisinde böyle pozisyonlar var. Üzerinde fazla durmamak lazım. En sonunda burada aynı forma ile kupa kazanmak için sahaya çıkacağız. Zaten Carvalho da benim en çok görüştüğüm arkadaşlarımdan bir tanesi.

"ÇOK SABIRSIZLANIYORUM"
Hedefim, EURO 2008’i de kazanıp uzun ve güzel bir tatile çıkmak. Gece yatarken yastığa kafamı koyduğumda içim huzurlu uyumak istiyorum. Ülkeme karşı görevimi yerine getireceğim. Formamı son ana kadar gerektiği gibi terletip, zafere ulaşmak için oynayacağım. Burada takım arkadaşlarımla bunun planlarını yapıyoruz. İyi bir takımız. Mükemmeliz. Bunu herkese göstermek için sabırsızlanıyoruz.”

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 625
favori
like
share