Ribery'nin önlenemez yükselişi

Bundesliga'da oynayan futbolcular, Bayern Münih'in Fransız yıldızı Franck Ribery'yi sezonun en iyi oyuncusu, Ottmar Hitzfeld'i de sezonun en iyi teknik direktörü seçtiler.

Bundesliga'da top koşturan 268 futbolcunun katıldığı, Alman spor dergisi Kicker'in yaptığı ankette, futbolcuların yüzde 57,8'i Ribery'yi sezonun en iyi oyuncusu seçerken, yine Bayern Münih'te oynayan İtalyan golcü Luca Toni yüzde 24,8 oranla ikinci, Werder Bremen'de oynayan Diego da yüzde 8,5 oranla üçüncü oldu.

Bayern Münih'i şampiyon yapan Hitzfeld, yüzde 32,9 oranla en iyi teknik direktör seçilirken, Energie Cottbus'un ligde kalmasında önemli pay sahibi olan Bojan Prasnikar yüzde 18,9 oranla ikinci, VfL Wolfsburg'un teknik direktörü Felix Magath da yüzde 16,7 oranla üçünü sırada yer aldı.

Bundesliga oyuncularının yüzde 40,7'si Leverkusen'in kalecisi Rene Adler'i sezonun en iyi kalecisi seçerken, Hannover 96 takımının kalecisi Robert Enke yüzde 21,1 oranla ikinci, bu sezondan futbol hayatını noktalayacak olan Bayern Münih'in ve Alman milli takımının eski kalecisi Oliver Kahn da yüzde 11,5'lik oranla üçüncü oldu.

Alman Birinci Ligi oyuncularının yüzde 48,5'i Almanya'nın Avrupa Şampiyonu olacağını savunurken, yüzde 17,4'ü de İtalya'nın, yüzde 7'si Fransa'nın Avrupa Şampiyonu olacağı yönünde görüş belirtti.

Avrupa Şampiyonası'nın yıldızının Portekizli Christiano Ronaldo olacağı görüşüne yer veren futbolcuların oranı yüzde 34,8 olarak belirlenirken, Michael Ballack'ın parlayacağına inananların oranı yüzde 21,5, Ribery'nin yıldız olacağına inananların oranı da yüzde 9,3 oldu.

Bundesliga oyuncuları, bu sezonun en iyi menajeri olarak da yüzde 65,1 çoğunlukla Bayern Münih menajeri Uli Hoeness'i gösterdiler

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 280
favori
like
share