Cenk Han Alkaya istanbul'da Dünya'ya Geldi. Özel Ortadoğu Lisesi Ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden Mezun Oldu.

1993 Yılında Davul Çalarak Müziğe Atıldı. Dönemin Önemli Müzisyenleriyle Cobra Indians , Dolmuş Drivers Gibi Gruplarda Çaldı.

1998 Yılında Kariyerine Şarkı Söyleyerek Devam Etmeye Karar Veren Alkaya 2005 Yılında Aramızdan Ayrılan Nuri Candaş'tan Opera Dersleri Aldı.
2005 Yılında Askerliğini Ankara Mamakta Yaptı.

2000 Yılında Şarkıcı Olarak Sodapop Adlı Grupla Bir Çok Şehirde Sahne Aldı. 2004'ten İtibaren Hayalini Kurduğu Albüm İçin Faruk Kavi , Mert Alkaya Ve Serkan Çeliköz'le Çalışmalarını Sürdürdü. 2008'in İlk Aylarında Albüm Kayıtlarını Bitidi "Gülmeyi Dene" İsimli Albüm 2008'in Mayıs Ayında Piyasaya Çıktı


Müzik Kariyerine Davul Çalarak Başlayan Cenk Han Alkaya, Zaman içinde Şarkı Sözü Ve Beste Yapma Konusundaki Yeteneğini Keşfetti. Alkaya Bugüne Kadarki Sahne Deneyimlerinden Ve Birlikte Çalıştığı Müzisyen Dostlarından Elde Ettiği Ve Geliştirdiği Müzik Alt Yapısıyla "Gülmeyi Dene" Adlı Albümünü Ortaya Koydu.
2008'in İlk Aylarında Kayıtları Tamamlanan Albümün Söz ve Müzikleride Cenk Han Alkaya'ya Ait. "Gülmeyi Dene" Günümüzün Modern Rock İndie Soundunu Taşıyor Ve 10 Şarkıdan Oluşuyor. Albümde, Bir Adamın Şehir Hayatı içerisindeki Mücadelesini, İç Dünyasını, Gerçeklerle Olan Çelişkisini, Üzüntülerini, Sinirlerini, Sıkışıklıklarını Yansıtmaya Çalışan Alkaya Müziğe Bakışını Kendi Penceresinden Sade Bir Anlayışla Sunarak Kendi Müzikal Anlayışını Tavizsiz Bir Şekilde Ortaya Koyuyor.
Cenk Han Alkya, "Gülmeyi Dene" Albümünün Kayıtlarını, Gitar Ve Basta "Faruk Kavi" Ve "Can Alper", Klavyelerde "Sekan Çeliköz (Kargo)" Ve Davulda "Mert Alkya" Gibi türkiye'nin Önde Gelen Müzisyenleriyle Çalışarak Tamamladı.

Prodüktörlüğünü de Kendi Üstlendiği Albüme "Alper Gemici","Uğur Onatkut" Basta "Gözde Düzer" Geri Vokalde "Aylin Aslım" Ve Klavyede "Ata Akdağ" Destek Verdi. Alkaya'nın İlk Solo Albümü Olan "Gülmeyi Dene" Türkiye'de Büyük Bir Hızla Gelişen Rock Müzik Sounduna, Modern Müzik Anlayışı İle Yeni Bir Solun Ve Açılım Getirmeyi Hedefliyor.
Alkaya'nın Yalnızlığını Ve İç Dünyasını Anlattığı Sözleri İle Günümüz Dünya Soundunu Buluşturduğu "Gülmeyi Dene" Albümü Bir Konsept Albümü Olarak Dinleyicilerin Karşına Çıktı.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 586
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 29.05.2008 23:55


[/center]