Karen uluslar arası öğrenci değişim programıyla Tokyo’ya gelmiş ve eğitimine devam etmektedir. Ancak program gereği yeni geldiği şehirde sosyal hizmetler için çalışmak zorundadır ve O da hastabakıcılığı tercih eder.

Amerikalı bir ailenin yatalak annesine bakmakla görevlendirilen genç kız ilk defa girdiği bu evde üst kattan gelen acayip sesler duyar. Olanı biteni araştırırken, bir anne ile oğlunun uzun yıllar önce bu evde öldürülmüş olduğunu öğrenir. Bu katliamdan sonraysa evin her yeni sahibinin başına benzer felaketler gelir. Karen kendini çok kısa zamanda bu dehşet çemberinin içinde bulur. Eğer intikam için dönen ruhlardan daha hızlı davranmazsa, aynı trajik sonla kendisi de karşılaşacaktır.

Uzakdoğu korku filmleri fırtınası bir yandan devam ede dursun, diğer yandan da bu filmlerin İngilizce remake’lerini yapma yarışı Hollywood’u altüst ediyor. Bu seriye son katılan da Takashi Shizimu ve filmi Ju-On oldu. En azından yapımcılar bu sefer Ringu’da yaptıkları hataya düşmediler ve Garez’i, orijinal filmin yönetmeninden izleme şansı yakaladık. Shizimu’nun en büyük silahının da, Buffy’le hatırı sayılır bir hayran kitlesi yakalamış olan Sarah Michelle Gellar olduğunu söylemeye gerek var mı?

Oyuncular
Sarah Michelle Gellar (Karen) , Jason Behr (Doug) , William Mapother (Matthew Williams) , Clea DuVall (Jennifer Williams) , KaDee Strickland (Susan Williams) , Grace Zabriskie (Emma) , Bill Pullman (Peter) , Rosa Blasi (Maria) , Ted Raimi (Alex)

Korku / Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi
17 Aralık 2004
Yönetmen
Takashi Shimizu
Senaryo
Takashi Shimizu , Stephen Susco
Görüntü Yönetmeni
Hideo Yamamoto
Müzik
Christopher Young

2004, Japonya / ABD , 96 dk.

Filmin Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz
[URL=http://www.sonypictures.com/movies/thegrudge/video/grudge_trailer_low.ram]İndirin ve İzleyin

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 495
favori
like
share
UtkQ Tarih: 10.04.2005 15:25
tesekkurler
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.03.2005 19:50
tesekkürler
serkanim Tarih: 10.03.2005 15:53
:19: :19: saol
aktan Tarih: 09.03.2005 14:16
tşk.ler