Türk güzeli ikinci seçildi
01 Haziran 2008

Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Filiz Heilmann ikinci seçildi.

Miss Germany Corporation (MGC) tarafından ilk kez düzenlenen 'Miss Germany Corporation Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi Hannover'den temsil eden Filiz Heilmann (21) 140 puanla ikinci, Yunanistan'ın temsilcisi Mariola Shabanaj (20) 120 puanla üçüncü olurken, birinciliği 220 puanla Çekoslovakya güzeli Dominika Huzvarova (22) elde etti.

Almanya'nın en büyük eğlence parkı 'Avrupa Parkı'nda Cumartesi gecesi yapılan 'Miss EM' finaline 600 davetliyle 90 basın mensubu katıldı. Final gecesinde Avusturya ve İsviçre'de 7 Haziran günü başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi podyumda futbol heyecanı başladı. Açık havada yapılması planlanan yarışma hava muhalefeti nedeniyle ertelenerek parkın kapalı 'Dom' salonunda yapıldı. Salon şampiyonaya katılan 16 ülkenin bayraklarıyla süslenerek davetlilere ülkelerin leziz yemek çeşitleri ikram edildi. Türk yemeklerinden İzmir köfte, ızgara çeşitleri ikramı yapıldı.

Program, parkın şov programıyla açıldı. Miss EM güzelleri podyuma milli formalarıyla çıkarak ülkelerin bayraklarını dalgalandırdı. Ardından akşam kostümü ve pembe mayolarıyla podyumda yarışan güzeller jüri heyetinden en fazla puan almak için ter döktü. Jüri heyetinde eski futbolcu, antrenör Guido Buchwald, Almanya'nın ünlü hakemi, spor diplomatı unvanı verilen Walter Eschweiler, Miss Germany 2004 güzeli Claudia Hein, Mister Germany 2007/2008 Werner Krieger, iş dünyasından Werner Lanz, Daniela Lindner, Avrupark'ın sahibi Roland Mack, ARD televizyon moderatörü Alexander Mazza, Miss isviçre 2000 güzeli ve ses sanatçısı Paloma, Kuaför Francek Prsa yer aldı.

TÜRKİYE FİNALE SEÇİLDİ

Miss EM adayları podyumda kendilerini tanıtırken ülkelerin milli marşları okundu. Avrupa Futbol şampiyonasına göre hazırlanan yarışmada güzeller A,B,C,D olarak dört gruba bölündü. Gruplar halinde sırayla podyumda kendini tanıtan 4 gruptan 16 aday içinden her gruptan 2 aday yarı finale yükseldi. Finale yükselen 8 ülkeden A grubundan Türkiye, Çekoslovakya, B grubundan Hırvatistan, Polonya,C grubundan Romanya, Fransa, D grubundan Yunanistan, İsveç

oldu. Jüri heyeti 220 puanla Çekoslovakyalı Dominika Huzvarova'yı 'Miss EM', 140 puanla Türkiye'yi ikinci,120 puanla Yunanistan'ı ise üçüncü ilan etti. Yarışmada İsviçreli Christine Bohren de Miss Avrupapark' güzeli oldu.

TÜRK YUNAN DOSTLUĞU

Yarışmada ikinci, üçüncü gelen Türk ve Yunan güzeller birbirine sarılarak sevinçlerini paylaştı. Yunan Mariola Shabanaj ile Türk Filiz Heilmann, iki komşu ülkenin yarışmada ilk üçe girmesine çok sevindiklerini ifade ederek birbirlerini tebrik etti ve milli takımlarına başarılar diledi.

AİLECE FUTBOLCU

Yarışma öncesi duygularını ifade eden Filiz Heilmann, heyecanlı olmadığını, Futbol oynarken ve seyrederken daha çok heyecanlandığını açıkladı. Alman ikinci ligi Mahndorfer e.V takımında orta saha, sağ kanat pozisyonunda oynayan Filiz Heilmann, 2002-2005 yıllarında Türk Milli takımında ay yıldızlı formayla rakip fileleri üç kez havalandırdığını söyledi. Futbola 10 yaşında başlayan Filiz Heilmann, babası Savaş Koç'un Galatasaray ve milli takımda uzun yıllar oynadığını hatırlattı.

güzellik yarismasi
yüz güzeli yarışması
guzellik yarışması
Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Güzellik Yarışması
avon yüz güzeli yarışması
miss world 2002 güzellik yarışmasında dünya güzeli
kainat güzeli yarışması
miss world 2002 güzellik yarışmasında dünya güzeli seçilen
miss world 2002 güzellik yarışmasında dünya güzeli seçilen kişi
yüz güzelliği yarışması
izmir güzeli yarışması
erkek güzeli yarışması
yüz güzeli yarışması 2007
2007 kainat güzeli yarışması
guzellik yarişmasi
yüz güzeli yarışma
kapak güzeli yarışması
avon yüz güzeli yarışması 2007
yüz güzeli yarişmasi
türkiye güzeli yarışması
2002 güzellik yarışmasında dünya güzeli seçilen kişi

Kaynak:

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2506
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 01.06.2008 21:55
Filiz Heilmann'a Ahlaksız teklifAlmanya'da oyunculuk yapan Filiz Heilmann, 50 bin Euro'ya başrol önerip sevişme sahnelerinde yardım teklif eden ünlü yönetmeni dava ediyor..

Almanya, 21 yaşındaki bir Türk oyuncuya yönetmen tarafından yapılan ahlaksız teklifle sarsıldı. Gurbetçi Türk kızı Filiz Heilmann'a ülkenin ünlü yönetmenlerinden Alexander Ziebbel'den gelen teklif, ülkeyi karıştırdı. Her şey, güzel oyuncunun yönetmenden gelen "Yüzünüz ve tipiniz yeni çevireceğim film için çok uygun" diyen elektronik postayla başladı. Teklifi okuyan genç aktris yönetmenle buluştu. Yönetmen filmde ünlü bir Alman aktörle oynayacağını ve sevişme sahnelerinin bulunduğunu anlattı. 50 bin Euro'luk teklifi kabul eden genç aktris çalışmalara başladı.

YEMEKTE KONUŞALIM
Ancak yönetmen Alexander Ziebbel, taciz mesajlarıyla Filiz Heilmann'ı rahatsız etmeye başladı. "Rolünde zorlanıyorsan sana yardım edebilirim" ya da "Mumlu bir akşam yemeğinde sana rolün hakkında yardımcı olabilirim" diye mesajlar atan yönetmenin daha da ileri giderek "Sevişme sahneleri konusunda yardımcı olabilirim" demesi, genç oyuncunun sabrını taşırdı. Filiz Heilmann, rol arkadaşı olduğu söylenen Alman aktörün filmden hiç haberinin olmadığını yani kendisine yalan söylendiğini öğrenince iyice kızdı. Yönetmenden aldığı e-postaları ve mesajları mahkemeye başvurmak üzere dosyalanan Filiz Heilmann, "Bu, hayatta aldığım en iğrenç teklifti. Bu yaşadıklarım genç kızlara örnek olsun. Hemen herkese inanmayın" dedi.

PROFOSYONEL FUTBOLCU
Alman baba ile Türk anneden olma Filiz Heilmann, 1986 doğumlu. Modellik ve oyunculuk yapan Heilmann, bugüne kadar Almanya'da birçok dizide rol aldı. Oyunculuk kariyerine sinema alanında devam etmek isteyen güzel aktrisin ilginç bir özelliği de, aynı zamanda profesyonel futbolcu olması.