[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulması nöbetleri nedir?

Çocuk soluk nöbetine tutuldukları zaman ağlayacak, nefesini tutacak, mavi bir renge girecek, şuursuz bir hal alacak ve baygınlık halleri geçireceklerdir.[COLOR="deepskyblue"]Bu gibi nöbetler genellikle hangi yaşlarda gelmektedir?

Dört aylıktan dört ile beş yaşlarına kadar.[COLOR="deepskyblue"]Bu nöbetler neden ileri gelmektedir?

Kızgınlık, korku, yaralanma ve aşırı ağlamadan.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulma nöbetleri ne kadar sürmektedirler?

Birkaç saniyeden fazla değil, fakat anne veya babayı aşırı telaşa düşürür.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulma nöbetleri birkaç saniyeden fazla sürerse ne gibi bir hal meydana gelebilir?

Bebek gevşek bir hale gelebilir ve kısa bir süre için şuurunu kaybedebilir. Aşırı durumlarda ihtilaç meydana gelebilir.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulma nöbetleri ciddi bir durum mudur?

Hayır. Ciddi olmak eğilimi gösterseler bile, bunlar tıbbi bakımdan önemli olaylar sayılmazlar.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutma nöbetleri çocukta sürekli bir sakatlık bırakabilir mi?

Hayır.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulması nöbetleri nasıl önlenebilir?

Bir kez başladılar mı, çocuğu yatıştırmaktan başka bir çare yok tur. Bütün bu nöbetler herhangi bir tedavi gerektirmeden kendiliklerinden geçer.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulması olan bir çocuğa nöbet halinde soğuk su püskürtülmeli midir?
Hayır.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulma nöbetleri nasıl önlenebilir?

Bu gibi nöbetlere neden olan kızgınlık, korku veya yaralanma durumlarının meydana gelmemesi için gayret sarf etmekle.[COLOR="deepskyblue"]Soluk tutulması nöbetleri çocuğun anormal ölçüde sinirli olduğunu mu göstermektedir?

Hayır.[COLOR="deepskyblue"]Nöbetler çocuğun sinir sistemi üzerinde etkili olur mu?

Hayır.Çocuklar büyüyünce bu nöbetlerin etkisinden kurtulurlar mı?

Evet, bu nöbetler genellikle çocuk iki veya üç yaşına gelince kendiliklerinden kaybolur.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 487
favori
like
share