Ersan İlyasova el üstünde!
İspanya 1. Basketbol Ligi ACB'nin resmi internet sitesinde play-off maçlarında oldukça iyi bir performans gösteren Türk basketbolcu Ersan İlyasova'ya övgüler yağdırılarak, ''Barcelona'nın en önemli silahı haline geldi'' yorumu yapıldı.

Play-off maçlarında şu ana kadar en fazla ribaunt alan oyuncu olan ve en fazla sayı atanlarda 3. sırada yer alan Ersan, ''en değerli'' oyuncu sıralamasında birinci sırada bulunuyor. Sezon başında kendisinden beklenenden uzak bir oyun sergileyen Ersan'ın ''şüpheler bırakmasına'' rağmen play-offtaki oyunuyla bu şüpheleri kaldırdığı belirtildi. ''Işıldayan bir dönem geçiriyor'' denilen Ersan'ın Barcelona'nın play-offlardaki ''en iyi ve en istikrarlı'' oyuncusu olduğu vurgulandı.

Play-off final serisinde kendi evinde oynamasına karşın 2 kez TAU'ya yenilen Barcelona'nun şampiyonluk şansının çok azaldığı hatırlatılırken, gelecek salı günü deplasmanda oynanacak ve TAU'nun kazanması halinde şampiyonluğunu ilan edeceği maçta Ersan'ı ''çok zor bir misyonun beklediği'' ifade edildi. Ersan, play-off maçlarında şu andaki mevcut durumda 10.67 ribaunt ortalaması ile 1. sırada, 14.8 sayı ortalamasıyla 3. sırada olurken, en değerli oyuncu sıralamasındaki genel değerlendirmede 21.3 puan ile ilk sırada gösteriliyor. Ersan'ın ardından TAU'nun yıldızı olan Tiago Splitter 20.7 puan ile 2. sırada yer alıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 432
favori
like
share