Üç gün önce:

Karbonhidratları kesin. Meyveler ve nişastalı sebzeler vücudunuzda su tutulmasına neden olur. Bu size ekstra iki kilo demektir. Ayrıca aşırı tuzdan da kaçınmanız gerekiyor, tuz da onlar gibi suyun vücudunuzda depolanmasına neden olacaktır.
Günlük sodyum alımınızı ise 2.300 miligramla sınırlandırmayı unutmayın!

İki gün önce:

Fırsat buldukça şekerleme yapın. Aldığınız uyku miktarı metabolizmanızı ve iştahınızı yöneten hormonları etkileyecektir. Gözlerinizi kapalı tuttuğunuz sürelerde cimrilik yapmak hormon seviyelerinizde dalgalanmalara yol açar ve bu da sizi acıktırır ve doyduğunuzu hissetmeniz zorlaşır. Gece en az 7 saatlik uyku hedefleyin ve göreceksiniz ki canınızın istediği yiyeceklere karşı daha iradeli olacaksınız!

Turpgillere özgü sebzelerden olan brokoli, lahana, bürüksel lahanası gibi sebzelere yönelmekten vazgeçin – onlar lif açısından zengindir ve sindirilmesi zordur, bu da sizin kendinizi şişkin hissetmenizi sağlar.

Bir gün önce:

Gazlı içeceklere elveda deyin. Karbonatlı içecekler içtiğinizde fazladan hava alırsınız ve bu da diyet bile olsa içtiğiniz anda sizi şişirmeye yeter. Bu sebeple sodaya ve gazlı içeceklere ara verin ve onlar yerine suyu tercih edin.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 484
favori
like
share
mert_mtn Tarih: 07.07.2008 18:58
teşekkürler.
Sindy Tarih: 04.06.2008 09:55
paylasim icin tesekkurler erenmelek
SU-PERISI Tarih: 03.06.2008 20:49
paylaşımın için teşekkürler.