Kemer'de WRC heyecanı!
Antalya'nın Kemer ilçesinde 12-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak Dünya Ralli Şampiyonası'nın 8. ayağı çerçevesinde servis alanında çalışmalara başlandı.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici, Dünya Ralli Şampiyonası Direktörü Türkiye Otomobil Federasyonu Spor Komitesi Başkanı Metin Çeker, WRC Yarış Seyirci Yolları ve WRC Güvenlik Sorumlusu Adnan Moral, Servis Alanı Sorumlusu Cahit Alkan, Fen İşleri Müdürü Orhan Uysal ve Yardımcısı Metin Tıraş, Park ve Bahçeler Müdürü Turhan Çelik, Zabıta Amiri Ümit Selçuk Çelik, Halkla İlişkiler Danışmanı Seyhan Sırt, Basın Danışmanı Halil Öncü ile birlikte Kemer Belediyesinde toplantı yapıldı. Toplantıda, yarış öncesi çalışmalar ile etaplarda ve servis alanında yapılacak çalışmalar ile tanıtım ve seyircilerin tanışılması ele alındı.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici, belediye olarak ralliye ellerinden gelen her türlü desteği verdiklerini belirterek, seyircilerin taşınması için de çalışmalar yapacaklarını söyledi. Metin Çeker de takımların çarşamba günü Yunanistan'dan Antalya Limanı'na geleceklerini belirterek, gereken çalışmaların el birliği ile yapıldığını kaydetti. Destekleri için Kemer Belediyesi'ne teşekkür eden Metin Çeker, ''Dünya Ralli Şampiyonası'nın Antalya-Kemer-Kumluca ayağı 12-15 Haziranda yapılacak. Dünyanın en hızlı pilotları 12 Haziranda Antalya özel seyirci etabında yarışacaklar. 13 Hazirandan itibaren Kemer'de servis alanından hareketle Beydağları'nda 19 özel etabı gerçekleştirecekler. Kemer yarışları ile 2008 Dünya Ralli Şampiyonasının 8. ayağı tamamlanmış olacak'' dedi.

-''İLGİ ÇOK''-

WRC Dünya Rallisine girdikten sonra beşincisini düzenlediklerini ifade eden Çeker, şampiyonanın çok uygun tarihte yapıldığını söyledi. Özellikle yurt dışından çok ilgi olduğunu kaydeden Çeker, önemli insanlar ve kalabalık grupların geleceğini bildirdi. Çeker, ''Türkiye'yi en iyi şekilde tanıttığımız zaman Haziranda ralliyi seyredenler Eylül, Ekime kadar bir daha gelme imkanı bulacaklar'' diye konuştu. Ekiplerin 10 Haziranda antrenmanlara başlayacaklarını vurgulayan Çeker, bundan sonraki rallinin 2010 yılında yapılacağını hatırlattı. Çeker, ''Bu şampiyonayı hep birlikte sahiplenelim, seyirci etaplarını dolduralım'' dileğinde bulundu.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 383
favori
like
share