Motorsporları dünyasının zirve yarışlarında ülkemizi tek Türk olarak yıllarca temsil eden Kemal Merkit, 2008 yılında ilk defa düzenlenen Transorientale Rallisi'ne Türk Telekom sponsorluğunda Türk bayrağını götürüyor.

Dakar şampiyonlarından Rene Metge tarafından düzenlenen Transorientale Rallisi Rusya'nın St. Petersburg şehrinden başlayarak Kazakistan topraklarından Pekin'e kadar 10 bin km'lik Dünyanın en uzun ve zorlu rallisi olarak ilk kez gerçekleşecek.

Türkiye'nin Telekomünikasyon devi Türk Telekom, bu zorlu ve uzun ralliye katılarak Türk bayrağını taşıyacak ve ülkemizi ulusalararası platformda tanıtacak Kemal Merkit'e ana sponsor olarak spora ve sporcuya olan katkılarına devam ediyor.

Dakar 2008 yarışının iptalinden sonra Dünya yarışçılarının özlemle bekledikleri bu uzun süreli yarış, otomobil, motosiklet, atv ve kamyon kategorilerinde gerçekleşecek.

Dünyanın en ünlü ve önemli motorsporları pilotlarının ve takımlarının katılacağı Transorientale'de ülkemizi tek sporcu olarak Kemal Merkit, motosiklet kategorisinde KTM 450 EXC-R motosikletiyle temsil edecek.

Rusya'nın St.Petersburg şehrinden 12 Haziran'da başlayacak olan yarış en zorlu ve değişken parkurlarını katederek 17 gün sonra 28 Haziran'da Pekin'de Çin Seddi'nde sona erecek.

Türk Telekom Racing Team olarak 10 bin km'lik yarışta Rusya - Kazakistan ve Çin topraklarında mücadele edecek Kemal Merkit, "İlk kez düzenlenen bu uzun ve zorlu yarışta Türk bayrağını Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri olan Türk Telekom sponsorluğunda taşıyor olmaktan gurur duyuyorum. Hedefim öncelikle Çin Seddi'ne varmak ve 450cc kategorisinde ilk 3 sırada ve genel klasmanda ilk 10'da yer almak. Olimpiyat Oyunları'ndan önce Pekin'e bir Türk sporcusu olarak gitmek benim için en büyük ödül" şeklinde konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 306
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 19.06.2008 11:05
bende anlamiyorum
fatih 34 Tarih: 19.06.2008 11:01
Evet ya su Yarislarda niye hic Türkler giremiyor anlamiyorum.