İstanbul'da düzenlenen "Dinler Terörü Lanetler" adlı konferansta dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen Müslüman, Hıristiyan ve Museviler, dünya barışı için tüm dinlerin işbirliği içerisinde olması gerektiğini vurguladılar.

Bilim Araştırma Vakfı (BAV) tarafından organize edilen "Dinler Terörü Lanetler" başlıklı konferansta dünyanın yeni bir Osmanlı İmparatorluğu'na ihtiyacı olduğuna dikkat çekildi.

23 Haziran Pazartesi günü İstanbul Sepetçiler Kasrı'nda gerçekleştirilen konferansa dünyanın çeşitli ülkelerinden Hıristiyan, Musevi ve Müslüman misafirlere verilen akşam yemeğinin ardından BAV tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi ilgiyle izlendi.

Dünya Barışı İçin Osmanlı Vizyonu

Konferansın açılış konuşmasını yapan BAV Başkanı Tarkan Yavaş, tüm dünyaya barış, hoşgörü ve medeniyet götüren Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihsel mirasçısı olan Türkiye'nin dünya barışını yeniden oluşturabilecek potansiyele sahip olduğunu söyledi. Osmanlı İmparatorluğu'nun tüm ırk, din ve mezhepten insanı eşit muameleye tabi tuttuğunu söyleyen Tarkan Yavaş, dünyanın yeni bir Osmanlı İmparatorluğu'na muhtaç olduğu gerçeğine vurgu yaptı.

Yavaş, konuşmasında tüm inanan insanların materyalist felsefe ve dinsizliğe karşı mücadele etmesi gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında, tüm kötülüklerin yeryüzünden yok edilmesi için insanların Allah'a karşı sorumlu olduğunun hatırlatılması gerektiğini söyledi. Terörün bireysel olduğunu ve hiçbir semavi dinde terörün yerinin olmadığını söyleyen Yavaş, 21. yüzyılın tüm dünya için barış yüzyılı olması temennisinde bulundu.

Milli Değerleri Koruma Vakfı Başkanı Altuğ Berker ise konuşmasında semavi dinlerin ortak yönlerini ön plana çıkararak başta materyalist felsefe ve Darwinizm olmak üzere tüm sapkın akımlarla mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

[URL=http://www.harunyahya.net/popup/Download.php?WorkNumber=1803&Format=mpg]İNDİR

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 703
favori
like
share
Syßer Tarih: 06.07.2006 08:45
Tşk ederim arkadaşım emeğine sağlık
yunus Tarih: 13.08.2005 18:57
ALLAH razı olsun abim eline sağlık..