Çimento Fabrikası kaldırılacak
06 Haziran 2008

Trabzon Çimento Fabrikası'nın kaldırılması ile ilgili önerge TBMM'de kabul edildi. Karar Cumhurbaşkanında.

CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin Trabzon Çimento Fabrikası'nın 10 yıl sonra şehir dışana taşınması için TBMM'ye sunulan tasarı kabul edildi. Karar Cumhurbaşkanında.

CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin TBMM'ye sunduğu tasarı kabul edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Akif Hamzaçebi, “Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Şadan Eren'in koordinasyonunda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılan CHP, AKP ve MHP milletvekilleri ile il başkanları ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerinin de katıldığı toplantılarda Trabzon Çimento Fabrikası'nın şehir dışına taşınmasının gerekliliği konusunda mutabakata varılmıştı. Bu mutabakat çerçevesinde söz konusu taşınmanın gerçekleştirilebilmesi için gerekli yasal değişikliklerin yapılması konusunda tüm siyasilere görev verilmişti. Bu görev çerçevesinde hazırladığım bir önerge, 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil ve Usulü Hakkında Kanunda değişiklik öngören Tasarının 08 Nisan 2008 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde kabul edilmişti. Söz konusu Tasarı 04 Haziran 2008 tarihinde TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaştı” ifadelerini kullandı.

Sivil toplum örgütlerinin itici güç olduğunu ifade eden M. Akif Hamzaçebi, “Yasa hiç şüphesiz ki TBMM'nin eseridir. Ancak konuya ilgi gösteren tüm siyasi partiler, başta Sayın Şadan Eren ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile diğer sivil toplum örgütlerinin desteği yasalaşma sürecinin itici gücü olmuştur. Yasa, Sayın Cumhurbaşkanının imzasından sonra Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecektir” dedi.
cimento fabrikasi,
çimento fabrikası,
çimento fabrikaları,
bursa çimento fabrikası,
çimento fabrikalari,
çimento fabrika,
artova çimento fabrikası,
türkiyedeki çimento fabrikaları,
mardin çimento fabrikası,
adana çimento fabrikası,
elazığ çimento fabrikası,
ilk çimento fabrikası,
ünye çimento fabrikası,
sivas çimento fabrikası,
ladik çimento fabrikası,
cimento fabrikası,
trabzon çimento fabrikası,
türkiye çimento fabrikaları,
van çimento fabrikası,
çorum çimento fabrikası,
konya çimento fabrikası,
eskişehir çimento fabrikası,
cimento fabrikaları,
çimento fabrikası endüstri meslek lisesi,aşkale çimento fabrikası bolu çiment fabrikası,kars çimento fabrikası,

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1296
favori
like
share