İdmanocağı Türkiye Şampiyonu
05 Haziran 2008
Manisa Salihli'yi uzatmalarda yendiler, Türkiye Şampiyonluğuna uzandılar.

A Gençler Türkiye şampiyonası bugün İdmanocağı ile Manisa Salihlispor arasında oynanan maçla sonuçlandı. Bugün Ankara 19 Mayıs stadında oynanan final maçında Sarı- Kırmızılı İdmanocağı, Manisa Salihlispor'u ilk yarının 6. dakikasında attığı golle skoru 1-0 getirdi.

Ancak herkes maçın bu sonuçla biteceğini zannederken karşılaşmanın 89. dakikasında Manisa temsilcisi eşİtliği sağladı. Karşılaşma uzatmalara gitti. Uzatmaların 93. dakikasında İdmanocağından Gökmen skoru 2-1 taşıdı. Uzatmaların ilk yarısı bu skorla bitti. İkinci yarısında rakibine karşı üstünlüğünü de devam ettiren sarı- kırmızılar 115 dakikada Furkan'ın ayağından kazandığı golle şampiyon ikinci kez Türkiye şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadı. İdmanocağının, Manisa Salihlispor ile oynadığı final maçını Trabzon eski CHP milletvekili Şevket Arz, Trabzonspor eski başkanı Atay Aktuğ, eski futbolculardan Atan Çakırsoy, Değirmenderespor Başkanı Serkan Kılıç, Mustafa Anahar, Alpkan Günay izleyenler arasında yerlerini aldılar.

Maçtan sonra ise 19 Mayıs stadı ana baba gününe döndü. Sarı- kırmızılı futbolcular yöneticiler ve idmanocağına destek veren gurbetçi taraftarlarımız maçtan sonra bayram havasını yaşadılar. Futbolcular maçtan sonra saha içerisinde kol bastı oynayarak şampiyonluklarını kutladı.Sarı- Kırmızı takımın başkanı Necati Armutçu, 2006 yılında ilk kez kazandıkları Türkiye şampiyonluğunu bir kez daha yaşadıklarını belirterek” Bu mutluluğu ikinci kez Trabzon'a yaşattığımız için çok mutluyuz.


Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 845
favori
like
share