NBA oyuncuları açılışta
Sınır Tanımayan Basketbol (Basketball Without Borders) Avrupa Kampı'nın üçüncü gününde, Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) oyuncuları, basketbol sahası açtı. Lenovo ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) destekleriyle yapılan etkinlikte, NBA'deki Türk oyuncular Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun yanı sıra San Antonio Spurs'dan Bruce Bowen, Minnesota Timberwolves'tan Randy Foye, New York Knicks'ten David Lee ve Golden State Warriors'tan Mickael Pietrus, Fındıkzade Eğitim Parkı'nda, yenilenmiş bir basketbol sahasının açılışını yaptı.

Açılış töreninde konuşan Mehmet Okur, bu projede bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Daha sonra NBA oyuncuları kurdele keserek, basketbol sahasını hizmete sundu. Mehmet'in çocuklara 100 çift spor ayakkabısı ve çeşitli spor malzemeleri sağladığı bildirildi.

Açılışın ardından NBA oyuncuları antrenörlük yaparak, Fındıkzade Eğitim Parkı'nda eğitim gören çocuklara bir süre antrenman yaptırdı. Bu arada, NBA oyuncuları çocuklara imza dağıtıp, birlikte fotoğraf çektirdi.

Öte yandan Hidayet Türkoğlu, 10 adet yeni Lenovo bilgisayarın bağışlandığı Zeyrek Öğrenim Merkezi'ni de hizmete açtı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 559
favori
like
share