8. Ağsar Kültür Şenliği

Şalpazarı Ağasar şenlendi
07 Haziran 2008
Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde bu yıl 7. düzenlenen Ağasar Kültür Şenliği renkli görüntülerle başladı.

Şıhkıranı mevkiinde yayla göçünün canlandırılmasıyla start alan şenlik ile Ağasar Kültürü'nün tüm Dünya'ya tanıtılması amaçlanıyor.

Şalpazarı Kaymakamı Mehmet Aktaş ve Belediye Başkanı Mehmet Muhcu'nun yer aldığı göç konvoyundaki yöresel kıyafetli bayanlar şenliğe büyük renk kattılar. İlçe merkezinde Tepebaşı'ndan başlayan şenlik yürüyüşünün ardından şenlik alanında folklor gösterileri sunuldu.Folklor eğitmeni Nezihe Gülbahar Ağasar Kültürü ile ilgili bir konuşma yaptı. Konser bölümünde ise Muhammet Sarı, Çayan Hüseyin, Ağasarlı Zehra, Taner Eyüpoğlu ve Sabahattin Yanık sahne aldılar. Şenliği organizatörlüğünü ve sunuculuğunu Kaptan Yusuf, Tosun Paşa Ertuğrul yapıyor. Şalpazarı Belediye Başkanı Mehmet Muhcu bu yıl şenliğin kültür yönüne daha çok ağırlık verdiklerini belirterek sanatçıları da yöre kültürüne uygun olarak seçtiklerini söyledi. Muhcu, “İlçemizin kendine has özellikleri var. Bu özelliklerin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla şenliğimizi organize ediyoruz. Ağasar'ı ve kültürünü Dünya'ya tanıtmaya kararlıyız” dedi.


Kaynak: Şalpazarı'ndan Muhteşem GeceŞalpazarı Ağasar şenlendi[URL="http://www.main-board.com/trabzon/134082-salpazari-agasar-senlendi.html?highlight=%DEalpazar%FD"]Şalpazarı Ağasar şenlendiTrabzon Şalpazarı İlçesi[URL="http://www.main-board.com/trabzon/88844-trabzon-salpazari-ilcesi.html?highlight=%DEalpazar%FD"]Trabzon Şalpazarı İlçesiŞalpazarı Yöresel Kıyafetleri[URL="http://www.main-board.com/trabzon/222288-salpazari-yoresel-kiyafetleri.html" rel="nofollow" target="_blank">Şalpazarı Yöresel Kıyafetleri

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1213
favori
like
share