Soğuğu, yağmuru ve karıyla bizi zorlayanın kış günleri olduğu düşünülür. Oysa, cildi kurutan, lekelenmesine yol açan güneşli günleri, saçları yıpratan havuzu, deniziyle yaz ayları da pek masum değil. Ancak tabii ki, yazı tüm bunlardan etkilenmeden geçirmek mümkün. Uzmanların önerisi, özellikle tatilden önce tepeden tırnağa sıkı bir bakım yaparak yaza hazırlanmak.

Cildinizi güçlendirin

Bronz tenin güzelliği tartışılmaz. Ultraviyole ışınları sadece bronz bir görünüm sağlamıyor, cilde elastikiyet kazandıran kolajen liflerine zarar veriyor. Bunun sonucunda cilt yıpranıyor, kuruyor ve çok kısa zamanda yüzde yeni kırışıklar oluşuyor. Vitamin içeren yüz ve vücut ürünleri, güneşin yıpratıcı etkisinin verdiği zararlara karşı cildi güçlendirmek için birebir.

Ölü derilerden arının

Yazın sürekli açık havada olmak, suyla normalden çok daha fazla temas etmek cildin hidro-lipidik tabakasına zarar veriyor ve cilt nem dengesini koruyamaz hale geliyor. Bunun en kötü sonucuysa cildin zamanla elastikiyetini kaybedip sarkması ve çatlaklar oluşmasıdır. Bunu önlemenin en iyi yolu, her gün cilt tipinize uygun bir vücut losyonu kullanmak, bu ürünlerden en iyi sonucu almak için haftada bir kese ya da peeling yapmak.

Saçlarınızı unutmayın

Saçlarınızı kestirmek ve kırıklarını aldırmak yaz öncesi bakım için atabileceğiniz ilk adım. Düzenli olarak kullanılacak bakım kürleri, saçlarınızın nem dengesini düzenleyecek ve olumsuz koşullardan dolayı oluşan zararlardan daha az etkilenmelerine yardımcı olacak. Bir önerimiz de, yaz boyunca güneşe karşı saçları koruyan ürünlerin kullanılması...

Lekeleri baştan önleyin
Özellikle güneşe korumasız çıkanlar yüzlerinde oluşan çeşitli büyüklüklerdeki kahverengi lekelerle baş etmek zorunda kalabiliyor. Lekeleri önlemenin en iyi yolu, güneş ürünlerini düzenli olarak kullanmak, üstelik sadece yaz aylarında değil bütün bir yıl boyu. Lekelerden korunmak için güneş koruyucuları ve leke giderici çeşitli ürünler her gün düzenli olarak kullanılabilir. Soyucu özelliği olan maskelerle antioksidan maddeleri ise haftada bir kez kullanmak yeterli olacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 415
favori
like
share
Sindy Tarih: 09.06.2008 09:21
emegine saglik erenmelek, tesekkurler
SU-PERISI Tarih: 09.06.2008 00:53
Öneriler için teşekkürler.