Köylülerin ralli heyecanı!
Kemer'de 12-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 8. ayağı olan Türkiye Rallisi öncesi, yarışın bazı etaplarının yapılacağı Kumluca'ya bağlı Karacaören köyünde de hareketlilik başladı. Şampiyonanın afişlerini evlerinin duvarlarına asan köylüler, ralliyi izlemeye gelen konuklara, yetiştirdikleri ürünleri ikram edecekler.

Türkiye Rallisi'ne çok az bir süre kala, rallinin gerçekleştirileceği parkurların geçtiği köylerde de hazırlıklar tamamlandı. Türkiye Otomobil Federasyonu (TOSFED) tarafından bastırılan WRC Türkiye Rallisi afişlerini evlerinin duvarlarına asan Karacaören köylüleri, yarışları izlemeye gelecek konukları da ağırlamaya hazırlanıyorlar.

Köy muhtarı Raşit Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışları heyecanla beklediklerini söyledi. Köylerinde 450 hane bulunduğunu belirten Şahin, ralliyle beraber köylerinin adını dünyaya duyurduklarını anlattı. Geleneksel olarak düzenledikleri doğa ve kültür şenliklerini de rallinin yapılacağı güne denk getirdiklerini kaydeden Muhtar Şahin, ''Gelen konuklarımıza yetiştirdiğimiz ürünleri ikram edeceğiz. Misafirlerimiz köyümüzün doğal güzelliğini görünce her yıl buraya gelmeyi isteyeceklerdir'' dedi.

Şahin, köylerinin daha güzel görünmesi için köy halkının sokakları daha da özenle temizlediklerini, çevre düzenlemesi yaptıklarını belirtti.

Köyün bakkalı Hasan Çetin de gelenlerin mağdur olmaması için bakkalındaki ürün çeşitlerini ve miktarını artırdığını söyledi. Çetin, ''Gelenler köyümüzde her istediklerini bulabilecekler. Onlara ralli heyecanının yanı sıra doğa harikası olan köyümüzü göstermenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah düzenli olarak bu yarışlar köyümüzde yapılmaya devam eder'' dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 361
favori
like
share