Serkan Erdoğan Türk Telekom'da
Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom, Serkan Erdoğan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Gelecek sezonun transfer çalışmalarına başlayan Türk Telekom, geçen sezon Efes Pilsen forması giyen Serkan Erdoğan ile anlaşma sağlayarak önemli bir transferi gerçekleştirdi.

Türk Telekomspor Şube Genel Menajeri İrfan Yücesoy, Serkan'ın, basketboluna ve kişiliğine inandıkları çok önemli bir sporcu olduğunu belirterek, ''Antrenörümüz Ercüment Sunter'in istediği bir oyuncuyu aldığımız için mutluyuz. Bize büyük katkı sağlayacak. Kadromuzda önemli değişiklikler yapmayacağız. Zaten aldığı derecelerle kendini kanıtlamış bir kadromuz var. Birkaç takviyeyle bu yapıyı derinleştireceğiz. Yeni sezonda, Türkiye Kupası ve play-off şampiyonluğunu hedefliyoruz'' dedi.

Serkan Erdoğan ise basketbola başladığı şehre dönmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, ''Türk Telekom yıllardır basketbola yaptığı yatırımlar ve özellikle son yıllardaki büyük çıkışıyla, Türk basketbolunun yükselen değeri. Türk Telekom'un huzurlu, iyi işleyen mekanizmasında, başarılı olacağıma inanıyorum'' diye konuştu.

1978 Ankara doğumlu ve 1.95 metre boyundaki Serkan, basketbola TED Ankara Koleji'nde başlamıştı. 1 ve 2 numara pozisyonlarında oynayan Serkan, Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi şutörlerden biri olarak gösterilirken, Tuborg, TOFAŞ, Ülker, Tau Ceramica (İspanya) ve Efes Pilsen formalarını giydi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 396
favori
like
share