Aranızda Uçurumlar Vardır Adeta. Ama Bir Araya Geldiğinizde Sizi Mutlu Görmek, Sizi Gülümsetmek İçin Nasıl Çabaladığına Şahit Olursunuz.

Bazı İnsanlar Vardır, Hayatınızın Bir Döneminde Yaşantınıza Bir Şekilde Giren Ve Sizin Sevginizi Kazanan. Uzaktan Yakından Hiçbir Ortak Noktanız Olmadığı Halde O İnsanın Hayatınızdaki Rolünü Önemsersiniz. Çünkü Sevgi Doludur, Çünkü Vericidir, Çünkü, Siz Bir Verdiğinizde O Bin Vermeye Hazırdır. Kalbi Pırıl Pırıldır. Hayatını Bin Bir Zorlukla Kazanmaya Çalışıp, Yaşam Mücadelesi Verirken Bile Sizi Düşünür. Sizin Mutlu Olmanız İçin Elinden Gelen Her Ne Varsa Yapar. Şartlarını Zorlar Alabildiğine. Sizin Bir Teşekkürünüzle, Bir Gülümsemenizle Onunda Yüreğinde Çiçekler Açar. Öylesine Güzel Bir Paylaşımdır Aranızdaki.

İşin Tuhaf Yanı Ortak Hiçbir Özelliğiniz Yoktur Onunla. Eğitim, Statü, Meslek, Herşey Taban Tabana Zıttır. Ne Okuduğunuz Kitaplardan Bahsedebilirsiniz Ona, Nede En Son Seyrettiğiniz Filmden. Ne Tatil Planlarınızdan, Nede Gezip Gördüğünüz Ülkelerden. Aranızda Uçurumlar Vardır Adeta. Ama Bir Araya Geldiğinizde Sizi Mutlu Görmek, Sizi Gülümsetmek İçin Nasıl Çabaladığına Şahit Olursunuz.

Size Sevgisini Katarak Verdiği Her Ne Varsa İçinizi Mutlulukla Doldurur. Seversiniz Onu, Neden Sevdiğinizi Bilmeden. Yardım Etmek, Zor Şartlarını Elinizden Geldiğince Yaşanabilir Hale Getirmek İstersiniz. Ama O Öylesine Toktur ki. Sizin Küçük Jestlerinizi Bile Kabul Ederken Utanır.

Size Dünyanın En Değerli İnsanı Muamelesi Yapar Farkında Olmadan. Değme Kültürlü, Görmüş Geçirmiş İnsanın Yapamadığını Yaparak Hem de. Çünkü Doğaldır, İyidir, Kötülüklerden, Kurnazlıklardan Uzaktır. Karşılıksız Sevginin En Güzel Örneğidir.

Yüzü Her Gün Tarlada Çalışmaktan, Sebze Toplamaktan Buruş Buruş Olmuştur Ama O Gözleri. Öylesine Sevgi Dolu Bakar ki Işıl Işıl. Üstü Başı Perişandır, Elleri Ne Zaman Görseniz Topraklıdır. Elinizi Sıkarken Bile Çekinir. Sizi Ararken, Bir Şeyler Danışacakken Hep Mesafelidir. Ama Öylesine İçtendir, Öylesine Beklentisizdir ki. Her Zaman Özlemini Duyduğumuz Ama Giderek Yozlaşan, Hep Çıkar İlişkilerinin Kol Gezdiği, Her Şeyin Yabancılaştığı, Karşılıksız Hiçbir Şeyin Yapılmadığı Bu Ortamda Onun Gibi Birisini Tanımış Olmak Sizi Belki de Bu Yüzden Çok Mutlu Eder. Hayatta Böyle İnsanların da Olduğunu Bilmek İçinizi Ferahlatır Ve Onlardan Bir Tanesini Tanımış Olmanın Zaafını Yaşarsınız Ömrünüz Boyunca.

Tıpkı Sezen Aksu'nun O Güzel Şarkısında Dediği Gibi Adı Sizde Saklıdır. Zaten Bir Yerden Sonra İsimlerin Önemi de Yoktur. Onu Hayatınıza Kattığı Değerlerle Hatırlamak Size Yeter de Artar.

Sizlerin de Yaşamında Böylesi Değerler Varsa Onlardan Sevginizi Esirgemeyin. Unutmayın Siz Verdiğinizde O Bin Verecektir. Karşılıksız Seven İnsanların Sevgileriyle Yaşamınıza Yeni Anlamlar Katın.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 676
favori
like
share
cicime :) Tarih: 12.06.2008 11:26
öle düşündürücü öle
kalp sızlatıcıki...
okurken aklıma gelen kimlerdi biliyomusunuz
babam,annem,ve büyükbabam...
gerçekten bu sewgiyi bana veren ve verecek olan tek insanlar onlar...
ellerine sağlık çok güseldi...
Sylar Tarih: 12.06.2008 08:02
ne güzel.. içim umut ve sevgi doldu..