[COLOR="deepskyblue"]Arayüz Yardımı
Bu sayfada, Messenger Plus! arayüzleri hakkında sıkça sorulan bazı sorulara cevaplar bulacaksınız.

[COLOR="deepskyblue"]Bir arayüzü Messenger'ıma nasıl uygulayabilirim?
Messenger Plus! arayüzleri Messenger'ın orijinal kaynak dosyalarını değiştirmeden hafızaya yüklenir. Bu, Messenger Plus!'ın bütün zor işi sizin için hallettiği anlamına gelir. İşte arayüzleri yükleme hakkında bilmeniz gereken şeyler:

Önce Windows Live Messenger ve Messenger Plus! Live'ı yüklemiş olmalısınız (her zaman en son umumî sürümler önerilir).
Daha sonra, Arayüz Veritabanında sevdiğiniz bir arayüz bulun ve indir'e basın.
İndirdiğiniz dosyayı açın, Alındıktan sonra bu arayüzü etkinleştir'in etkin olduğundan emin olun ve Al'a basın. Etkinleştir seçeneği kullanılamıyorsa, arayüz Messenger sürümünüzle uyumsuzdur.
Messenger yeniden başlatıldığında arayüz yüklenir ve keyfini çıkarmak için hazırdır .

[COLOR="deepskyblue"]Messenger Plus! arayüzleri güvenli midir?

[COLOR="gray"]Arayüz paketleri aslında resim, metin ve XML dosyalarının içlerinde sıkıştırıldığı ZIP dosyalarıdır. Messenger Plus!, arayüzlerin Messenger'ın görünüşünü değiştirmelerine izin verir ama normal olarak fazladan kod çalıştırmalarına izin vermez. Bu yüzden, Plus! arayüzleri oldukça güvenli olup eski MSN Messenger günlerinde yaygın olan sıradan arayüzlerden çok daha güvenlidir.

[COLOR="deepskyblue"]Bir arayüz indirdim ama hiçbir değişiklik görmüyorum, neden?

[COLOR="gray"]Arayüzler Messenger'ınızın görünüşünü değiştirir. Hangi kısımların değiştiği arayüzden arayüze değişir ama genel olarak, kişi listeniz ve konuşma pencereleriniz farklı olduklarını farkettiğiniz ilk şeyler olmalıdır. Bununla birlikte, çoğu arayüzün Messenger'ın belirli sürümleri için tasarlandığını unutmayın. İndirdiğiniz arayüz, Messenger'ın şu anda kullandığınız sürümünü desteklemiyorsa hiçbir şey yapmayacaktır.

[COLOR="deepskyblue"]Bir arayüzü yükledikten sonra hiçbir değişiklik görmezseniz bu yönergeleri takip edin:

[COLOR="gray"]Kişi listenizdeki Plus! logosuna tıklayın ve Messenger Arayüzü menüsünü seçin.
Yüklediğiniz arayüzün adı alt menüde, önünde bir onay işareti ile gösteriliyor olmalıdır.
Yüklediğiniz arayüzün adını görmezseniz, Tercihler panelini açmak için Başka Bir Arayüz Seç'e tıklayın.
Listede gri renk ile gösterilen arayüzler Mesenger sürümünüzle uyumlu değildir, aşağıda bununla ilgili daha çok bilgi bulabilirsiniz.
Yüklü arayüzler listesinde kullanmak istediğiniz arayüze çift tıklayın, Tamam'a basın ve Messenger'ı yeniden başlatın.
Arayüzünüzü listede bulamazsanız, yukarıda Bir arayüzü Messenger'ıma nasıl uygulayabilirim? maddesindeki yönergeleri takip edin.
Neden bazı arayüzler Messenger sürümümle çalışmaz?
Arayüzler Messenger'ın görünümünü değiştirir ama Messenger'ın kendisi neredeyse her büyük yayımda kendi arayüzünü değiştirir. Microsoft, yazılımında değişiklikler yaptığında bazı iç veriler değişir ve arayüzlerin ona göre güncellenmeleri gerekir. Biz resmî veritabanındaki her arayüzün ayrıntılar sayfasında uyumluluk bilgisi sağlıyoruz, arayüzü indirmeden önce Messenger sürümünüzün orada listelenmiş olup olmadığını kontrol edin.

Çoğu arayüz en azından Windows Live Messenger'ın en son umumî sürümü ile uyumludur. Arayüz o meseleyi halledeceğinden görüntüsünü beğenmediğiniz için yeni bir Messenger sürümüne yükseltmemek artık bir bahane değil :). Messenger'ın beta sürümlerini kullanmak bu sürümler kararsız olduğu, Microsoft tarafından desteklenmediği ve ek geliştirme seçeneklerinizi çok sınırladığı için önerilmez. Bir arayüz Windows Live Messenger'ın son umumî sürümüyle uyumsuzsa, onu hazırlayan ile temasa geçip güncel bir sürüm göndermesini rica etmeyi deneyebilirsiniz. Bununla ilgili forumda da yazışabilirsiniz.

Yüklediğim arayüz sorunlar çıkartıyor, bunu nasıl düzeltebilirim?

[COLOR="gray"]Genel olarak, yüklediğiniz bir arayüz düzgün çalışmıyorsa, tek yapmanız gereken başka bir arayüz (ya da varsayılan Messenger görünümünü) seçmektir.

Kişi listenizdeki Plus! logosuna tıklayın, Messenger Arayüzü'nü ve ardından Başka Bir Arayüz Seç'i seçin.
Sorun çıkartan arayüzü seçin (o anda kullandığınız arayüzün adının başında bir onay işareti olacaktır) ve Kaldır'a tıklayın.
Dilerseniz, listeden yeni bir arayüz seçin, Tamam'a basın ve Messenger'ı yeniden başlatın.
Bazı nedenlerden ötürü o anda kullandığınız arayüz Messenger Plus!'ın tercihlerine erişmenizi engelliyor ya da Messenger'ı kapatıyorsa, Messenger Plus!'ın Bakım Sihirbazı durumu düzeltmenize yardım edecek.

Windows'un Denetim Masası'nı açın (Başlat > Denetim Masası).
"Program Ekle veya Kaldır"ı (Windows XP) ya da "Programlar ve Özellikler"i (Windows Vista) seçin.
Programlar listesinde, "Messenger Plus! Live"ın üstünde çift tıklayın.
"Messenger'ı Onar"ı seçin, ilk 2 seçeneği seçili bırakın ve İleri'ye basın.
Onarım tamamlandığında Messenger'ı yeniden başlatın. Yazılımınız şimdi hiçbir arayüz yüklenmeden çalışıyor olacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3859
favori
like
share