Türkiye Rallisi start aldı!
Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 8'nci ayağı olan 5'inci Türkiye Rallisi'nin startı, Antalya'da gerçekleştirilen seyirci etabıyla verildi.

30 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyonada pilotlar, bugün 08.00- 10.00 saatleri arasında 'shakedown' denilen kontrol etabında otomobillerinin son kontrollerini yaptı. Otomobiller saat 18.00'de Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içindeki özel seyirci etabından start aldı.

Akdeniz Üniversitesi içinde yer alan çift kalkışlı özel seyirci etabına Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi. Organizasyonun en önemli bölümlerinden biri olan Antalya etabında yarışseverler heyecanlı ve bir o kadar da keyifli mücadeleye tanık oldu. Antalya özel seyirci etabı D Spor'dan canlı olarak ekranlara getirildi. Toplam 76 otomobilin yer aldığı, 30 değişik ülkeden sporcunun bulunduğu rallide birbirinden tecrübeli isimler dikkat çekiyor.

Türkiye Rallisi, yarın saat 07.30'da 22.43 kilometrelik Perge-1 etabıyla başlayacak. Aynı gün Myra 1-2, Kumluca 1- 2, Perge-2, Chimera-1 ve Phaselis-1 etapları koşulacak. Rallinin ikinci gününde pilotlar, saat 08.30'da verilecek startın ardından Chimera-2, Silyon 1- 2, Kemer 1- 2, Phaselis-2 ve Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içindeki özel seyirci etabını geçecekler. Üçüncü gün Olympos-1 etabıyla başlayacak ralli, Tekirova ve Olympos-2 etaplarının ardından sona erecek. Toplam 19 özel etap ve 1105,62 kilometreden oluşan Türkiye Rallisi'nde dereceye giren pilotlara 15 Haziran'da Kemer Servis Alanı'nda hazırlanan podyumda kupaları verilecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 330
favori
like
share