Windows Live Messgenger için kullanılan en popüler eklentilerden biri olan StuffPlug ile chat yaparken aynı zamanda bir sürü seçeneğe sahip oluyorsunuz. İçerisinde barındırdığı özelliklerle Messenger kullanıcılarının ilgisini çeken program sürekli olarak güncellenmeye ve geliştirilmeye devam ediyor.

StuffPlug Özellikleri:

İçerik Hırsızı:

StuffPlug 3.5 İçerik Hırsızı ile kişilerinizin (dinamik) görüntü resimlerini, ifadelerini ve göz kırpmalarınızı çalabilirsiniz. Otomatik olarak arşivlenen bu içerikleri daha sonra görüntüleyebilir, kaydedebilir ya da kendi hesabınıza kolayca yükleyebilirsiniz.

Engelli Kişilerle Konuşabilme:

StuffPlug 3.5 Engelli Kişilerle Konuşabilme özelliği ile engellediğiniz kişilerle yazışabilirsiniz. Onlar istedikleri zaman sizinle yazışamazlarken, ihtiyacınız olduğu zamanlarda siz onlarla yazışabilirsiniz. Biraz zalimce ama kimi zamanlar kullanışlı.

Konuşmaları Etkileyen Özellikler:

Konuşma pencerelerinde etkili olan yaklaşık 15 yeni özellik: !action komutu ile olay mesajları gönderebilme, varsayılan ifadelerin kısayollarını kullanabilme, konuşmalarda farklı isim kullanabilme, farklı ülkelerdeki kişilerin saatlerini görüntüleyebilme, sahte uygulama davetleri gönderebilme, aynı anda üçten fazla dosya gönderebilme, ileti başına 5000 karaktere kadar gönderebilme, '...ileti yazıyor' mesajını kapatabilme.

Kişi Listesini ve Messenger'ı Etkileyen Özellikler:

Görüntü adınızı doğrudan kişi listesinden değiştirebilme, kişi gruplarını engelleyebilme, tüm bağlantıları varsayılan tarayıcınızda açabilme (örn: Firefox), birden fazla Windows Live Messenger başlatabilme, pencere renklendirme sisteminde yapılan iyileştirmeler, periyodik olarak Messenger tarafından kullanılan hafızayı temizleme.

Editör Notu:

Programın yayınlanan son sürümü 3.5 ile programın yükleme sırasındaki hatalar giderilmiş bulunuyor. Kullanıcı arayüzündede revizyona gidilen bu son sürümde düzgün renklendirme ve güvenli hızlanım gibi unsurların yanında grup engelleme özelliğide eklenmiş bulunuyor.

Önceki sürümlerden güncellenmiş özellikler de programın yeniliklerinden. Sahte davet gönderme, arkadaş isim editörü gibi gibi özelliklerin yanı sıra bir sonraki sürümde düzeltilecek “Experimental” adlı menü de bulunuyor.

Ayrıca program bu sürümde varsayılan olarak Türkçe dil seçeneğine sahip olmasada, bir sonraki sürümde Türkçe dil desteğinin programın varsayılan dil seçeneklerinin arasına ekleneceği açıklanmış bulunuyor.

Önemli! Fakat eklentiyi Türkçe kullanmak istiyorsanız indirdiğiniz dosyanın içinden çıkan "Lang_Turkish.splng" dosyasını "C:\Program Files\StuffPlug3\Languages" klasörü altına kopyalayın veya taşıyın.

Daha sonra eklentinin Options (Seçenekler) kısmına giriniz ve burdaki Language butonuna basınız. Karşınıza çıkan dil seçeneklerinden Türkçe'yi seçip OK (Tamam) butonuna basarsanız artık eklentiyi Türkçe olarak kullanabilirsiniz.İNNDİRR

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1775
favori
like
share
JackRose Tarih: 13.11.2008 00:18
Teşekkurler
torpidoo Tarih: 30.08.2008 18:49
[QUOTE=sacmasaLak_a$k;2866707]payLaşım için tşkLer ...

Ehehe
sacmasaLak_a$k Tarih: 26.08.2008 04:04
payLaşım için tşkLer ...
biropucukver Tarih: 24.07.2008 01:04
tesekürler
setr77 Tarih: 20.07.2008 23:11
teşekkürler
zeynap Tarih: 13.06.2008 22:04
Teşekkürler arkadaşım baya özelliği varmış...:1