Öldür.Com Untraceable (2008)


Vizyon Tarihi: 20 Haziran 2008

Oyuncular: Diane Lane,Billy Burke,Colin Hanks,Joseph Cross,Mary Beth Hurt,Peter Lewis,Tyrone Giordano

Yönetmen: Gregory Hoblit

Senaryo : Robert Fyvolent, Mark Brinker

Müzik: Christopher Young

Görüntü Yönetmeni: Anastas N. Michos

Tür: Suç

Yapım: ABD 2008 101 Dakika (Renkli)

Dil: İngilizce

Dağıtıcı Firmalar: UIP


Gregory Hoblit’in yönettiği ve Diane Lane, Billy Burke, Colin Hanks ile Mary Beth Hurt’in oynadığı Öldür.com, gerilim sevenlere hitap ediyor.

FBI Özel Ajanı Jennifer Marsh (Diane Lane), bekar anne olarak özel hayatıyla işi arasındaki dengeyi sağlamak için çok sıkı çalışmaktadır. Çok farklı ve ilginç bir görevi vardır. Her gece çalışma arkadaşı Griffin Dowd (Colin Hanks) ile birlikte FBI’ın Portland’daki bürosundan internete girerek kredi kartı dolandırıcılarının, manyakların, pedofillerin ve diğer cinsel sapıkların izini sürer. Suç işlemek amacıyla faaliyete başlayan yeni bir web sitesiyle ilgili ilk duyumu alan iki ortak, killwithme.com adresindeki sitenin nereden yayın yaptığını ve yayını yapan kişi ya da kişileri belirlemek için siteyi izleme altına alırlar.

Sitenin ziyaretçileri üzerinde şok etkisi bırakan bir havası vardır. Sitenin yaratıcısı yapışkan bir fare tuzağına küçük bir kedi yavrusu bağlamıştır. Siteyi hazırlayan ya da hazırlayanlar, sitenin ziyaretçilerinden o kedi yavrusunun kamera önünde yavaş yavaş ölümünü seyretmekle kalmayıp bunu herkese duyurmaya çağırmaktadır. FBI’ın internette yaptığı yoğun araştırma sonucunda karmaşık birtakım server ve host ağları sayesinde bu web sitesinin nereden yayın yaptığının asla belirlenemediği ortaya çıkar.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 412
favori
like
share
kenanerte Tarih: 17.07.2008 21:51
mükemmelllllllllll
adalente41 Tarih: 28.06.2008 04:10
GÜZEL Bİ FİLME BENZİYO