arkadaşlar bendeki bu iki güzel sofra duasını sizlerle paylaşmak istedim.

:69:

Bismillâhirrahmânirrahîm
Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel müslimîn
Külû ve’şrabû ve lâ tüsrifû, İnnehû lâ yuhibbü’l müsrifîn
Ey bizi nimetleriyle perverde eden SULTANIMIZ!Bize gösterdiğin numunelerin ve gölgelerin asıllarını,mebalarını göster.Ve bizi makarr-ı saltanatına celbet.Burada bize tattırdığın leziz nimetlerini
orada yedir.Bizi zeval ve teb'id ile tazib etme. Sana müştak ve müteşekkirşu muti raiyyetini başıboş bırakıp idam etme.
YA RAB! Resûl-u Ekrem Aleyhissalatü Vesselamın bereketi hürmetine
bize ihsan ettiğin maddi ve manevi rızkımıza bereket ihsan et..!
YA RAB! kusurumuzu affet bizi kendine kul kabul et. Emenetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl.Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hakim eyle.Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle. Amin!...
Esirgeyen, bağışlayan, merhameti ve zenginliği sonsuz Rabbimiz! Bize yediriyor, içiriyor, türlü türlü nimetler veriyorsun.Verdiğin rızıklara ne kadar şükretsek azdır. İlahi! Sonsuz nimetler yurdu olan cennetlerde bu nimetlerin asıllarını da bize ihsan eyle.“Ey Rabbimiz! Cennetteki ışığımızı ebediyyen parlat ve günahlarımızı bağışla; çünkü sen her şeye kadirsin.
Ey Rezzak olan Allahmız! Tüm canlıların ve bizim rızkımızın Sana ait olduğu bilinciyle ellerimizi göğe doğru uzatıyor ve diyoruz ki:
Ey Mazlumların mustadafların Rabbi! Verdiğin nimetleri Müstekbirler bir kısım insanlardan ve canlılardan kısmaktalar. Adil bölüşüldüğü vakit tüm kainatı beseleyebilecek nimetlerin bir kısmını sömürerek “açlıktan ölen insanların varolduğu bir dünya sistemi kuran müstağni zalimleri bizim ellerimizle cezalandır. Bu büyük cihaddan hasıl olacak sevabı ise günahlarımıza keffaret kıl. Kur’an şeriatının hâkim olmasıyla adaletin ikame edileceği, açlığın ve zulmün ortadan kaldırılacağı bir dünya kurabilmeyi bizlere nasib eyle! Şüphesiz Sen her şeye kadirsin.
Ey Hakimlerin Hakimi Olan Rabbimiz! Kur’an-ı Mubin’de adalet için çırpınan takvayı kalbine yazan mümin mustadaflara vadettiğin mirası, yeryüzünde “namazın ikame edildiği, adaletin yaygınlaştırıldığı” bir iktidarı gerçekleştirme sözünü bizlerin şahsında gerçekleştir!
Ey tüm varlık aleminin Rabbi olan Allahımız!Ekmeğimizi-aşımızı, ocağımızı soframızı dürüstlüğü şiar edinmiş kimselerle paylaşmak istiyoruz Soframızı müminlerle ve mustadaflarla, karşılıklı mescid haline getirdiğimiz evlerimizi meleklerle şenlendir! Az verip bezdirme, çok verip azdırma Ya Rabbi!İsteyene dünyayı isteyene de ahireti veren Rabbimiz!
Bize dünyada da ahirette de iyilikler ihsan eyle.
(Amin) Nimeti CelilullahBereketi Halilullah
Şefaat YaAllah(el-Fatiha ve’s-Salavat...)

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 15128
favori
like
share
HaNıM aGa Tarih: 16.11.2009 01:40
çok teşekkürler sağolasın..
kendynback Tarih: 06.09.2008 11:52
Ellerine Sağlık...
uslandım Tarih: 18.06.2008 13:45
rica ederim
Asiyan Tarih: 18.06.2008 09:58
teşekkürler
eskitoprak Tarih: 18.06.2008 09:47
syurnegine saglik
uslandım Tarih: 17.06.2008 23:41
teşekkür edrim sendende
SU-PERISI Tarih: 17.06.2008 19:58
Eline saglık Allah razı olsun
uslandım Tarih: 17.06.2008 16:12
amin sendende inşallah
AYIŞIĞI Tarih: 17.06.2008 15:51
Allah razı olsun