hocam ara sira ayagim agriyor bazen yere bile basamiyorum yatip kaltiktan sonra hic bir acima kalmiyor neden acaba ?
birde sirtim cok agriyor yatip kaltiktan sonra o agridan kurtuluyorum ama bir iki hafta sonra yine agriyor ne yapmam lazim acaba

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1948
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 17.06.2008 12:26
en kisa zamanda gidecegim hoca mtesekkur ederim verdigin bilgiler icin
drhope Tarih: 17.06.2008 12:19
Tarif ettiğin ağrılar için ortopedi doktoruna görünmem iyi olur. Ağrıları çok uzun zamandır çekiyorsan bir doktora git mutlaka. Önemli birşey olduğunu sanmıyorum ama yine de tedbiri elden bırkamamak gerek.
eskitoprak Tarih: 17.06.2008 07:38
topugun bulundugu yer hocam
belim agriyor
ayagim sabahlari genelde agriyor
sirtim belli olmuyor bazen sabah bazen diger vakitlerde gun icin yani
masa basi ama en az gun bir kac sefer depoya gidip bir tur atiyorum namazi kiliyorum
tutukluk yapmiyor
drhope Tarih: 16.06.2008 20:01
bence bir dahiliye doktoruna git. kanda bazı değerlere bakılması bu ağrıların kaynağı hakkında bilgi verebilir. bu değerler romatizma dediğimiz hastalık hakkında bilgi verir bize ASO ve RF denilen maddelere bakmak gerekir. yaşım genç bende romatizma mı olurmu? deme. olabilir. bu değerler normal çıkarsa. biraz egsersiz yaparak sırt kaslarını güçlendirmen gerekli. en iyisi ters mekik hareketi yapmaktır. birde ağrılar hakkında daha net ve fazla bilgiler verebilir misin? ayağının neresi ağrıyor? sırtın mı belin mi ağrıyor? belinde tutukluk oluyor mu? ağrı daha çok ne zaman oluyor? sabah mı? yoksa akşam mı ? büyük ihtimalle masa başı işi yapıyorsan bütün gün oturmaktan kaynaklıyor olabilir. bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacım var.