ÖSYM Başkanı Yarımağan sonuçların 10- 15 Temmuz arasını açıklanamayacağını açıkladı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları dolayısıyla öğrencilerin notlarının ÖSYM'ye iletilmesinde gecikme olacağı için ÖSS sonuçlarının, daha önce planlandığı gibi 10-15 Temmuz arasında açıklanamayacağını bildirdi.

Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınav sonuçları açıklama tarihlerinde ''biraz kayma olacağını'' belirterek, şunları söyledi:

''15 Temmuz'u tutturmaya çalışacağız ama Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarıyla ilgili yeni bir durum var biliyorsunuz. Milli Eğitim Bakanlığı bu sınavlarla ilgili bir takvim yapmış. Eğer o takvime uyulursa bizim bütün işlemlerimiz 1 ay kadar uzayacaktı. Bu konuyu YÖK ile görüştüm, Milli Eğitim Bakanlığı ile bir araya geldik. Bu sınavları son sınıflar için erkene almaya çalışıyorlar. Bu durum notların bize verilmesinde biraz gecikmelere yol açacak. Buna göre bizim de bütün işlemlerimizde kayma olur ama kaymanın bir haftadan fazla olmaması için çözüm bulmaya çalışıyoruz, henüz kesinleşmedi. Yani sonuçları 10-15 Temmuz arasında açıklayamayacağımız anlaşılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı uygun tarihler bulursa bize bildirecekti. Biz de yetiştirmeye çalışacağız.''

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 531
favori
like
share