''KALECİMİZ RÜŞTÜ'YE PANTERLER GİBİ UÇMAYI''
Milli Takım'a yarı final duası
Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan ile karşılaşacak olan A Milli Futbol takımımıza cami cemaati dualarla destek oldu.

Malatya'nın Şeker Hoca lakaplı din görevlisi Celal Tilgen de, Cuma namazında Türkiye Hırvatistan maçı için cemaate dua ettirdi. Şeker Camii din görevlisi Celal Tilgen, milli futbolculara dualarla destek oldu.

Cuma namazında vaaz sırasında milli takımı da unutmayan Celal Tilgen, millilerin Hırvatistan'ı yenerek yarı finale çıkması ve final oynaması için cemaate dua ettirdi. Cemaatte hocanın dualarına aminlerle iştirak etti.
İlk duada cemaatin amin deyişini cılız bulan Tilgen,
"Bu aminle grip hastası bile iyi olmazdı." ifadelerini kullandı.

Celal Tilgen'in milli takıma ettiği dua şöyle: "Bütün Müslümanların gözü şu anda bu gece yapılacak maçta. Allah rızası için milli takımımızın başarılı olması için dua edelim.
Kimin içinden ne geliyorsa, ya Rabbim; milli takımımıza başarılar ihsan eyle, bizleri mahçup ettirme, oradaki oyuncu kardeşlerimize kazasız belasız
kırmızı kartsız galibiyetli bir maç ihsan eyle."

Şeker Hoca lakaplı Tilgen, dua sonunda amin diyen cemaatin ses tonunu beğenmeyerek, "Şimdi bu aminle olur mu canım. Şimdi diyecekler ki Celal hocanın duası tutmuyor. Yani şimdi bir grip hastasına dua etseydik bu aminle iyileşir miydi? Allah bugünkü, inşallah devamı da gelecek yarı final de oynayacağız. Milli takımımıza galibiyetler ihsan eylesin. Allah oyuncularımıza sakatlık vermesin, kırmızı kart göstermesin, Hırvatlara karşı rakip gelmeyi nasip eylesin." diye duayı tamamlayarak Cuma namazını kıldırdı.

Bolu'da ise herkes tarafından sevilen, okuduğu dualarla ilgi çeken emekli imam Lütfü Karataş,
bu akşam Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan ile karşılaşacak olan Milli Takım için taktik gibi dua etti. Lütfü hoca duasında,
'milli takım kalecisi Rüştü'nün panter gibi kurtarışlar yapması, defansın topları kesmesi, golcülerin 90'dan rakip kaleye topu takmaları' dileğinde bulundu.

Lütfü hoca, Cuma namazı öncesinde Cami Camii önünde vatandaşlarla birlikte Mili Takım'a dua etti. Lütfü hocanın duası şöyle:
"Yarabbil âlemin şu anda büyük kapında sana inanlar var. Seni kabul edenler var. Senin peygamberini kabul edenler var. İslamı kabul edenler var. Son kitap Kur'an-ı kabul edenler var. Tek din İslam olduğuna inanlar var. Hepsi sence malum. Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, seni sena eden dilleri, duamıza amin diyenleri, Avrupa'ya gidenleri, Türkiye'mizi temsil edenleri, vatanımızın nam-ı hesabında mücadele edenleri, takımımıza taktik verenleri, cennet yurdumuz için ter dökenleri, güzide milli takımımızın kötü gününde iyi gününde yanınlar olanları, Avrupa'nın her tarafında milli takımımızı yalnız bırakmayanları, iki cihanda azil eyle yarabbi.

Bundan sonra imparator Fatih hocamıza ve ekibine takımımıza güzel taktik vermeyi, kalecimiz Rüştü'ye panterler gibi uçmayı, gelen topları doksandan yakalamayı, defansımıza Sabri'ye, Gökhan'a, Emre Aşık'a bir kalkan olmayı, aldıkları topları isabetli pas olarak arkadaşlarına atmayı, sağ açığımıza, sol açığımıza fırtına gibi esmeyi, santraforumuza güzel toplarını atmayı, kaptanımız Nihat'a, Arda'da, Tuncay'a Hırvatistan kalesine topları doksandan takmayı, Hırvatistan'ı yenmeyi, bizleri sevindirmeyi, yuvalarımızı neşelendirmeyi, kendilerine nasip eyle yarabbi. Hakkın batıla galip gelmesi için milli takımımızın başarılı olması için Türkiye'mizin Avrupa zaferi için
Allah rızası için el fatiha."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4499
favori
like
share
CiCeGiM Tarih: 23.06.2008 16:10
eskitoprak Tarih: 23.06.2008 13:24
tamamda almanyali konuya yazssan orada devam ediyor mac tahminleri mac icin dua vs
CiCeGiM Tarih: 23.06.2008 12:59
ben Almanya maçini kast etmi$tim Zaten
eskitoprak Tarih: 23.06.2008 12:58
[QUOTE=*CiCeGiM*;2726375]insaAllah zor gibi görünüyorsada bu maçi Allahin izniyle alirizz insaAllah dualarimiz sizinle haydii TÜRKIYEEE!!!:3:
bu maci oynadik siradaki mac bu cicegim
[url]http://www.main-board.com/euro-2008/135944-almanya-turkiye-euro-2008-avrupa-futbol-sampiyonasi-karsilasmasi-yari-final.html[/url]
CiCeGiM Tarih: 23.06.2008 11:15
insaAllah zor gibi görünüyorsada bu maçi Allahin izniyle alirizz insaAllah dualarimiz sizinle haydii TÜRKIYEEE!!!:3:
PITIR Tarih: 23.06.2008 00:59
Savunmada iyi olursak Allahin izniyle onumuzdeki macida aliriz.Dilerim sans yine bizden yana olur.
tekkursun68 Tarih: 22.06.2008 21:01
su servet gelsinde gerisi önemli degilya daha belirsizmis yada emre belözogluda gelebilir
hakan2230 Tarih: 21.06.2008 14:03
ßaLTa SToPeR oYNaR HeRaLDe GaLaTaSaRaYDa Da MaÇLaRN ßaZı ßöLüMLeRiNDe oYNaMıŞTı
tekkursun68 Tarih: 21.06.2008 13:39
KaNKa YaVaŞ NeReYe GeLiYoRSuN 1 ToN SaKaT Ve CeZaLıYLa

tek korkum savunma yedekte bir savunma oyuncisu bile yok ama 5 tane forvet war
olmucacak bisey ya bu
servet'de yok emre yasakli napicaz biz onu düsünüyorum yoksa kadro sahanee :85: