SAYIN DOKTORLARIM BENİM OYNADIĞIM BİR ONLİNE OYUN VAR(KNİGHT ONLİNE),BİR GÜN OTURURKEN BU OYUNUN KAPANACAĞINI AKLIMDAN GEÇİRDİM SONRA HEP BU SORU AKLIMA GELDİ ARAŞTIRDIM SORDUM HERKESE KAPANMAZ DEDİLER BENDE KAPANMİYCAĞINI BULUYORUM,AMA HEP AKLIMA BU SORU GELİOR MUTLU BİR ANIMDA AKLIMA BU SORU GELİOR MUTSUZ OLUYORUM ZATEN BU OLAYDAN ÖNCEDE OKULDAKİ SINAVLARDA "YA YAPAMAZSAM" SORUSU AKLIMA GELİORDU AMA SINAVLAR İYİ GEÇİYORDU BEN BU YAZ TATİLİNİ HEP SÜPERR PLANLAMIŞTIM BANA MUTLULUK VEREN ŞEYLERİ DÜŞÜNÜRKEN HUZURSUZ OLUYORUM 1 SN LİK BİLE OLSA AMA HUZURSUZ OLYUORSUM SİZCE BEN PARANOYAK MIYIM?BU HUZURSUZLUK DUYGUSUNDAN KURTULABİLİR MİYİM?

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1730
favori
like
share
dertl Tarih: 31.03.2010 23:49
merhabalar bende kendi problemi mi dile gtrmek istiorm .. ben sevglme karşı aşırı kıskanç birisym ... o bana güven vermk için naparsa yapsn ynede aklıma çeşitli süpheler geliyor.. mesela sze brkaç örnk versm beni daha iyi anlayacağnızı umuyorum .. sevglm türk diil ve türkçe knşmayı çk ii blmior.. dün onun facesne grdm napmş ne etmş die sürekli kontrl ederm ve bi tane gruba üye oldunu gördm.. türk grubuna.. ve bu grubun sahibi benm arkdşm .. ben kıskandm için geçen yaz onun facesndn silmştm benm arkdşmı.. ama sanrm arkdşm silmedn önce yollamştı ona grup davetni .. ve ben sevgilme niçin o gruba üye oldun dedmde öle türk grubu oldnu bildm için üye oldm dedi.. nerdn buldn bu grubu die sordumda ise sen yollamştn bana öncedn dedi. aslnda ben yollamadm arkdşm yolladı. bende şöle düşünüorm arkdşmı resmni gördü o grup davetnde onun içn kabl etti o gruba üye olmayı.. belki sze saçma geleblr ama ben bnu çok cddi görüorm bana ciddi bir problem gelior bu.. bu ve daha bunn gbi bir sürü şey hep şüphelniorm :'( ve bu yüzdn çok mutsuzm ben heran aklıma o tür şeyler gelior.. szce bu br hastalk mı lütfn bana yardm ednn yoksa ben mi haklıym ? gerçktn öyle brşy olablr mi .. yardıma ihtiycm var
drhope Tarih: 21.06.2008 23:01
sabır canım kardeşim sabır. işinde gücünde bir insanım. main-board'dan başka sorumluluklarım da var benim.
drhope Tarih: 20.06.2008 01:07
yaşın çok genç bu oyun karşısında bu güzel günlerini lütfen harcama. yaşın itibariyle kafanın kolay karışacağı bir dönemdesin. paranoya falan değil senin durumun. yaşadıklarından kaynaklanan ve kendini sadece bir oyuna endekslemenden dolayı biraz sinirlerin bozulmuş. anladığım kadarıyla biraz panik ve takıntılı bir karakterin var. hayat bir bilgisayar oyunu ile harcanak kadar basit değil. lütfen bırak bu oyunu, azalmatma BIRAK. dışarı çık. gez toz. anladığım kadarıyla kendine güven sorunları yaşıyorsun. hayatın başındasın. ilerde karşına çıkacak sorunlarla lisedeki sınavları karşılaştırırsak bir okyanusla küçük bir su birinkintisini karşılaştırmak gibidir. günde 10 saat ne demek ya. yazık canım kardeşim yazık. yaşadıklarını tahmin etmem mümkün değil annen hasta ve ailenden uzaktasın. belki knight online senin için bir kaçış yolu bu sayede hoşuna gitmeyen bazı şeyleri düşünmekten kaçıyorsun. ama ilerde bu oyun karşısında harcağın zamanı düşündükçe pişman olacaksın. silkin ve kendine gel. kendine daha sosyal hobiler edin. msn adresini bana özel mesaj atabilir misin? ilk fırsat bulduğum zaman karşılıklı bir sohbet edelim seninle.
madsliyy Tarih: 19.06.2008 09:09
15 yaşında bir öğrenciyim.yapımcı firmaya mail attım ama cevaplamadılar.ama siz beni anlamadınız galiba benim problemim(sizin deyişinizle takıntım) sadece oyunlar degıl.
size bahsetmiştim okulda sınavlara girmeden önce çok çalışırdım ama içime yapamicağım duygusu girerdi.başkalarınında moralini bozardım(ya yapamazsak,ya zor olursa,ya unutursak gibi).bu arada knight online benim hayatım gibi 7-8 saat belki 10 saat oynuyorum gerekirse günde 5 saate indiririm ama bu saçma takıntılardan kurtulmam lazım lütfen bana yardım edin doktor bey.bu arada annem MS hastası yürüyemior ben annem ve babamdan uzakta yaşıyorum onlar ankarada ben hatay/iskenderun'da arkadaş çevrem gerçekten iyi asosyalım biraz yardım edin lütfen...
drhope Tarih: 19.06.2008 02:00
öncelikle yaşını öğrenebilir miyim? Senin durumun paranoyadan çok takıntı olarak değerlendirilir. Paranoya durumunda kendine ben paranoyak mıyım? diye sormazsın. İnandığın birşeye mesela knight online kapanacak diye düşüyorsun. buna inanırsın kapanacak diye düşünerek ona göre hareket edersin mesela yapımcı firmaya kapanmaması için mail atarsın. ve bunun anormal bir davranış olduğunun farkında olmazsın bu senin doğrun olur.
Bence bu oyunu bırak biraz sosyalleş. Gez toz. Bu tür oyunlar knight online, WOW vs oyuncuları bağımlılık derecesinde etkiliyor. ya ne yapacaksın şavaşcı olup sanal bir dünyada item toplayıp, experience kazanmak, skill kazanmak ya bunları gerçekten kazanıyor musun? bu oyunun başında ne kadar süre geçiriyorsun? bana biraz sosyal hayatından, ailenden, arkadaş çevrenden, okulundan bahsedebilir misin?