virüs uyarısıCNN TARAFINDAN DUYURULDU
LÜTFEN KONTAKT LISTENIZDEKI HERKESE GÖNDERINIZ.!

LÜTFEN DIKKAT !!!!

Dikkat Bugün itibariyle hayatimiza yepyeni yaratilmis bir virüs girmektedir.
Yeni virüs Microsoft tarafindan simdiye dek sisteminize en büyük zarari verebilecek virüs programi olarak nitelendirilmistir..! Bu virüs dün ögleden sonra McAfee firmasi tarafindan bulunmus olup henüz virüse karsi hiç bir savunma gelistirilememistir.!


Virüs basitçe hard disk üzerinde sifir sektör olarak tanimladigimiz bölümü kullanilamaz hale getirmektedir ki, bu bölüm bilgisayarinizin tüm sanal belleginin ve sistem bilgilerinin saklandigi yani bilgisayarinizi kullanmaniza olanak veren bilgilerin depolandigi kisimdir.

Virüs su sekilde aktif hale gelmektedir:
Virüslü dosya aktif hale geldikten sonra kontakt listenizdeki tüm alicilara "A Card For You" konu baslikli bir mail olarak kendi kendini göndermektedir. Eger alici bu sanal karti açarsa, öncelikle bilgisayari kitlenmekte ve kullanici bilgisayarini yeniden baslatmak zorunda kalmaktadir. Ctrl+alt+del tuslari veya reset tusuna basildiginda ise, virüs islevini göstermekte ve sifir sektörü bozmaktadir, Bu da hard diskinizin kalici olarak devre disi kalmasi anlamina gelmektedir. Virüs Dün New York da çok kisa bir süre içinde büyük panik yaslanmasina sebep oldu, duyurulan bir habere göre; bu mail Microsoft çalisanlarinca dahil alinmis durumda.
"A Virtual Card for You." konu baslikli bir mail i ASLA AÇMAYINIZ.

Böyle bir mail aldiginiz takdirde göndericiyi tanisaniz bile mail i açmadan direkt olarak siliniz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 448
favori
like
share
akillideli Tarih: 19.12.2004 22:01
SAqoLaSaN uSta
KaHiN Tarih: 19.12.2004 13:22
SAqoLaSaN uSta
Sefa-Aga Tarih: 19.12.2004 13:16
Tesekkürler pascal