KEndime özel Format Cd si oluşturmak istiyorum formattan sonr a bütün programlarım yüklenmiş olsun Bunun için bir program varmı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 581
favori
like
share
deeper Tarih: 28.07.2008 12:37
1 adet mesaj
metekemal Tarih: 28.07.2008 11:31
saol kardeş
suskun47_ Tarih: 27.07.2008 11:26
abi çok karışık yaa
Altazar Tarih: 25.07.2008 22:40
Size önerim Acronis True Image Programı. Kullanımı hakkında bilgiler aşağıda.

ACRONİS TE İMAJ ALMA

Öncelikle makinenize güzel bir format atın. Kullanacağınız tüm araçları, donanımınızın sürücülerini vs. yükleyin.
Tüm ayarlarınızı tamamladıktan sonra, makinemize kurduğumuz acronis programımızı çalıştırıyoruz. Bizi programın başlangıç ara yüzü karşılıyor. Burada yapmak istediğimiz işleme göre bir seçeneği seçmemiz gerekiyor. Öncelikle disk imajı alacağımız için “create image” seçeneği ile başlıyoruz. Sonraki adımda bizi, sabit disk bilgilerimizin yer aldığı ekran karşılıyor ve hdd üzerinde olan tüm bölümler burada gösteriliyor. Ardından imaj alacağımız bölümü işaretleyerek devam ediyoruz. Bu aşamada, dilerseniz birden fazla disk bölümünün imajını almayı seçebilirsiniz. Ama ihtiyacınız olan boş yer miktarı da bu şekilde artar. İmajı alacağımız boş yeri ve adını belirliyoruz. “next” seçeneği ile bir sonraki ekrana geçiyoruz. Program burada bize nasıl bir yedekleme yapacağımızı soruyor.tavsiye edilen seçenek “create THA full backup image archive” seçeneği; ama dilerseniz belirli bir kısımında imajını almayı seçebilirsiniz. Bundan sonraki bölüm; imaj dosyamızın boyutunu ayarlayabileceğimiz kısım…bu bölümde dilerseniz “ön tanımlı” “auotomatic” seçeneği ile devam edebilirsiniz.Bu tavsiye edilir.
Boyut “automatic” olarak ayarlandıktan sonra proğram bize nasıl bir sıkıştırma yapmak istediğimizi soruyor. Burada direkt olarak bir bölümü aynı boyutta başka bir bölüme kopya edecekseniz “none” seçilecek. Eğer verileri hiçbir riske atmadan yedeklemek istiyorsanız “normal” seçeneğini işaretlemeniz önerilir. kısıtlı bir disk boyutuna sahipseniz mecburen “high” veya “maximum” seçeneklerinden uygun olanı tercih etmek durumundasınız.burada şunu unutmayın: sıkıştırma özelliğini arttırdığınızda; buna bağlı olarak imaj alma sürenizde artar.
Bir sonraki aşamada imajınıza (isterseniz) şifre koymanız ile ilgili yer,sonrasında da alınan imaj ile ilgili bilgiler ,notlar yazabileceğiniz bölüm gelecek karşınıza.bu bölüm benim çok işime yarıyor.imajını aldığım son yüklememde nelerin olduğunu, nasıl olduğunu filan yazıyorum. Unuttuğumda hatırlamak için.burası en azından bana gerekiyor.
En sonunda tüm ayarlarımızın gösterildiği ekran geliyor karşımıza ve “proceed” seçeneğini işaretleyerek imaj alma işlemine başlıyoruz.

AÇILIŞ CD Sİ OLUŞTURMAK

İmaj işleminden sonra geriye açılış CD si oluşturmak kalıyor.bu çok önemli; çünkü geri yüklemelerimizde aldığımız imaj dosyasını bu CD ile yükleyeceğiz…açılış CD si için:
Acronis başlangıç ekranında “create bootable rescue media” seçeneğini seçiyoruz.next diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.burada, kurtarma medyasının içeriğini belirliyoruz. Ön tanımlı “full version” önerilir.bu adımdan sonra kullanılacak optik sürücü seçiliyor, ardından sürücüye boş CD/dvd yerleştirilip, “proceed” komutu ile CD/dvd yazmaya başlıyoruz.
Yazılanları dikkatle uygularsanız artık formatla işiniz bitti demektir. 6.5 gb lik sürücünün imajını almak 3,5 dakika sürdü. Geri yüklemekte o kadar. 6.5 gb nin imajı yaklaşık 3.9 gb tuttu.
Son söz; aldığınız imajı kontrol etmeyi unutmayın.

ALINAN İMAJI TEKRAR YÜKLEME:
acronis programını çalıştırıyoruz."restore image" seçeneğine tıklıyoruz. next dedikten sonra, aldığımız imajın yerini gösteriyoruz. Burada-varsa- bizden- koyduğumuz şifre isteniyor. Ve yazdığımız bilgileri görüyorsunuz. Bir sonraki aşamada sabit diskimizin hangi bölümüne imajı yüklemek istediğimizi ve nasıl biçimlendirmek istediğimizi soruyor. Artı herhangi bir farklı seçenek seçmeden "ön tanımlı" yerlere next diyerek devam ediyoruz. En son "proceed" kısmına tıklamadan, optik okuyucumuz, oluşturduğumuz açılış CD sini koyuyoruz. Makine kapanıyor. Açılışta bizi CD mizdeki acronisin ara yüzü karşılıyor. AZ ÖNCE WİNDOWS ORTAMINDA YAPTIKLARIMIZI bizden tekrar yapmamızı istiyor. Burada kablosuz ise, Mouse kullanamıyoruz, klavye yardımıyla image alma işine devam ediyoruz. İşlemi bittiğinde makinemiz açılıp kapanıyor veeeeee 3–5 dakika içinde ilk kurduğunuz şekliyle makineniz emrinizde.

Not: Alıntıdır.
suskun47_ Tarih: 25.07.2008 18:03
kardeş banada lazım valla böyle bir program nasıl olacak bak bir anlaşma yapalım sen bulursan bana haber ver ben bulursam sana haber verecem
konan_2007 Tarih: 22.06.2008 13:56
Sağolasın ama Ben bu programı denedim olmuyor. başka programlar biliyorsan ekle bilmiyorsan teşekkürler
hakan2230 Tarih: 22.06.2008 13:52
Sana Yardımcı Olabilecek Bir Program

Nlite