Zonguldak yaylasında horon
22 Haziran 2008

10. Karaelmas Festivali Etkinlikleri Kapsamında Karadeniz Yayla Şenlikleri Yapıldı.

10. Karaelmas Festivali etkinlikleri kapsamında Karadeniz Yayla Şenlikleri yapıldı. Şenlikten bir gün önce keneye karşı ilaçlanan yeşillik alanda vatandaşlar çıplak ayak horon oynadı.
Zonguldak Belediyesi ve Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilen "Karadeniz Yayla Şenlikleri", Zonguldak'ın Karaman beldesi Çayköy 100. Yıl Egemenlik Parkı'nda yoğun katılım ile gerçekleştirildi. Zonguldak Halk Oyunları ekibi tarafından gösterilerin sunulduğu şenlikte, Karadenizli sanatçılar da seslendirdiği eserlerle katılımcıları coşturdu. Şenliğe katılan Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, eşi Sevgi Gonca ve kızı Gizem Gonca, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramazan Denizer vatandaşlarla birlikte horon oynadı.
Şenliklerin yapılacağı yeşil alan Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından kene vakalarına karşı bir gün önceden ilaçlandı. Havanın çok sıcak olması nedeniyle bazı vatandaşların şemsiye getirerek güneşten korunmaya çalışması dikkat çekti. Bazı vatandaşlar ise ayakkabılarını çıkarıp çıplak ayakla horon oynadı.
Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adil Bahadır'a festivale katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.

zonguldak, zonguldak futbol, zonguldak gif, zonguldak haberleri, zonguldak ilceleri, zonguldak ili, zonguldak ili tanıtım flashı, zonguldak insani, zonguldak internet, zonguldak main-board , zonguldak mesire yerleri, zonguldak resimleri, zonguldak tanitimi, zonguldak tanıtım flashı, zonguldak tarihi, zonguldak türkiye, zonguldak videolari, zonguldak videosu, www zonguldakKaynak:

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1074
favori
like
share
Pedaliza Tarih: 06.08.2008 18:20
O günlere İstanbuldaydım gidemedim
tony16 Tarih: 30.07.2008 13:06
sagolasun ustaa