Terim'den UEFA'ya Tolga sorusu
22 Haziran 2008

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, "UEFA'ya aciliyet durumunda üçüncü kaleciyi orta alanda oynatıp, oynatamayacağımı sordum" dedi.

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, İtalyan spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'ta bugün yayımlanan bir demecinde, İtalya'ya, İkinci Lig'den (Serie B) bir takımı çalıştırma pahasına dahi olsa bir gün mutlaka geri döneceğini söyledi.

Serie A takımlarından FC Fiorentina ve AC Milan'ın çalıştıran Terim, İtalya ile halen süren gönül bağını “henüz yaşanamamış bir aşk” olarak tanımlayarak, “Bir gün kesinlikle sizin ülkenize geri döneceğim. Bir Serie B takımı çalıştırma pahasına da olsa döneceğim” dedi.

Terim, şu an için Türkiye'nin yarı finale yükseldiği 2008 Avrupa Şampiyonası'na odaklandığını belirterek, “Geleceğe bakmadan önce şimdi Türkiye'nin rüyasını sürdürmeyi sağlamak durumundayım. Bir gazetenin başlığındaki ifade ile: Mucizeler bizim mesleğimiz” diye konuştu.

La Gazzetta dello Sport, Luca Calamai imzasıyla bugün yayımladığı Terim söyleşisinden, teknik direktörün Almanya maçıyla ilgili olarak sarf ettiği, “Türkiye dökülmekte olsa da Almanları yenebilir” sözünü başlığa taşıdı.

Terim, Hırvatistan karşısında elde edilen galibiyet sonrasında soyunma odasında oyunculara neler söylediğine ilişkin soruya da “Almanya'dan kesinlikle korkmadığımı söyledim. Korkunun ecele faydası yok. Almanları iki yıl önce bir dostluk maçında yenmiştik” yanıtını verdi.


TERİM'DEN, UEFA'YA İLGİNÇ SORU

Teknik direktör Fatih Terim, ay-yıldızlı ekibin Almanya maçı öncesinde kart cezaları ve sakatlıklar nedeniyle zor durumda olduğuna ilişkin soruyu, “UEFA'ya aciliyet durumunda üçüncü kaleciyi orta alanda oynatıp, oynatamayacağımı sordum. Şaka olsun diye sordum, ama kısmen gerçeklik payı da var. Tolga'nın ayaklarına hakimiyeti kötü. Ama sahaya çıkaracak bir ilk 11 bulacağım” şeklinde yanıtladı.

“Almanya karşılaşması çok özel bir maç” diyen Terim, “Türkiye açısından bir derbi. Yarı ölmüş vaziyetteki bir 11 ile de olsa pekala kazanabiliriz. Zira neticeyi, yürek koyarak oynama belirleyecek” dedi.

Terim, Arda'nın oynayamayacak olmasının hatırlatılması üzerine de “Gördünüz değil mi? Ne büyük bir oyuncu. Niteliksel ve niceliksel açıdan mükemmel olan Tuncay'ın da kart cezalı olmasına üzüldüm. Ama Brezilya kökenli oyuncumuz Aurelio sahaya dönecek” değerlendirmesini yaptı.

“AVRUPA'DA YARI FİNAL MAÇINDA HERKES OYNAMAYA HAZIR OLMALI”

Tecrübeli teknik adam, Hırvatistan karşısında elde edilen galibiyetin ardından gece sadece dört saat uyuyabildiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Sabah yedide uyanıp, Almanya karşısına çıkaracağım ilk 11'i belirlemek üzere iş başına geçmiştim. Kahvaltı bile yapmadan takım doktorlarımızı çağırıp, şöyle dedim: 'Servet Çetin nasıl, Emre'nin durumu nasıl? Bana kötü olduklarını söylemeyin. Avrupa'da yarı final maçında herkes oynamaya hazır olmalı.”

Fatih Terim, La Gazzetta dello Sport'taki söyleşisinde eşi Fulya Terim'i ise “O benim gizli silahım” diye tanımladı.

Hırvatistan maçında penaltılar öncesinde, tribünde bulunan eşiyle bakıştığını anlatan Terim, “Penaltılar öncesinde tribündeki eşime baktım. Kendisine, 'Rahat ol, kazanacağız' diye bağırdım. Eşimin cebinde yarı final bileti de hazır. Her zaman olduğu gibi başlangıç düdüğü çalmadan önce yine kendisine bir öpücük yollayacağım” dedi.

Terim, eşi ve kızlarının kendisi için büyük bir moral kaynağı olduğunu belirterek, “Fulya, Buse ve Merve ile dünyaya meydan okurum” diye konuştu.

(A) Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, inancın kendisi için büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, “İnanç benim için büyük bir güç, ama maçları kazanmak için sadece inanç yeterli değil. İyi fikirlerin de olması şart” diyerek sözlerini tamamladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 412
favori
like
share
gözlüklü Tarih: 23.06.2008 03:55
hayirlisiyla bu macida söyle böyle alirsak finaldeyiz beeee, inanilir gibi degil !
fakat gel görelimki malesef oyuncular sakat veya cezali.
hakemler bize gelince seker lokum gibi kart dagitiyorlar.
inadina kupayi alirsak ne iyi olur
MaktüL Tarih: 22.06.2008 23:28
Yüreğiniz yeter be