Lida, ölümcül zayıflama hapından sonra şimdi de çayı çıktı.


İnternet üzerinden hiçbir izin alınmadan satılan ilaçla ilgili uzmanlar uyarıyor: ASLA KULLANMAYIN.

MEIZI ADIYLA SATIŞA SUNULDU
Geçen yıl 2 kişinin ölümüne yol açan zayıflama hapI Lida, şimdi de çay olarak piyasaya sürüldü. Meizi adıyla satılan Lida'nın türevi çayın kutusu, internetten 40-50 YTL arasında değişen fiyatlarla alınabiliyor. İlaç, 'orjinallida[/swf2][swf3]bitkiselmucizeler[/swf2][swf3]lidaturkiye' gibi sitelerde satılıyor.

BAKANLIK HABERSİZ
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, izin alınmaksızın satılan çayla ilgili olarak kendilerine herhangi bir müracaatta bulunulmadığını açıkladı. Uzmanlar, hızlı zayıflamak isteyenler tarafından kullanılan ilaçlarla ilgili "asla kullanılmaması uyarısında" bulundu.

Zayıflamak isteyen birçok kişinin ölümüne yol açan 'Lida', bu kez çay olarak piyasada dolaşıyor... Ölümcül çay, bakanlık izni alınmış gibi yapılarak internetten satılıyor, uzmanlar 'Asla kullanmayın' diyor.

Türkiye'de geçtiğimiz yıl 2 kişinin ölümüne neden olan, birçok kişide de ciddi sağlık sorunlarına yol açan zayıflama hapı "Lida" bu kez çay ürünüyle piyasaya sürüldü. Günde 900 gram kilo verdirdiği iddia edilen "Meizi" adlı çayın kutusu, internette 40-50 YTL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Bitkisel gıda takviyesi olarak tanıtılan ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan onay alınmış gibi gösterilen bu ürün, "orjinallida", "bitkiselmucizeler", "lidaturkiye" gibi internet sitelerinden pazarlanıyor.

ŞİRKETE DAVA AÇILACAK
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, söz konusu ürünle ilgili kendilerine herhangi bir müracaatta bulunulmadığını ve bu ürünün satışına izin vermediklerini söyledi. Bakanlık ayrıca, insan sağlığını tehlikeye sokan şirkete dava açacaklarını açıkladı. Hızla zayıflamak isteyen birçok kişi tarafından kullanılan ürünün hayati tehlikesi bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar ise doktor kontrolü dışında bitkisel ya da başka tür ilaçların kullanılmaması konusunda uyardı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 443
favori
like
share
COCO Tarih: 27.06.2008 19:23
Paylasima tesekkürler.Kralice.
SU-PERISI Tarih: 23.06.2008 17:29
Para için nasıl saglıkla oynuyorlar anlamıyorum halkımız bilinçsizmi o kadar zararlı oldugunu bilerek nasıl alıyorlar.