Diyet yapmak aslında her zaman istenilen sonuca ulaşmada garantili çözümler sunmaz. Ancak buna rağmen ideal kiloya ulaşmak da sanıldığı kadar zor bir iş değil! Bu konuda beslenme uzmanları diyet yapmayı daha eğlenceli bir hale getirmek için, farklı bir alternatif sunuyor. Buna göre, partnerinizle birlikte yapacağınız diyetler psikolojik ve fiziksel olarak daha kolay kilo vermenizi sağlıyor. Düşünsenize sevgilinizin sizinle birlikte haşlanmış kabak yemesi mi, yoksa siz haşlanmış sebzelerinizi yerken onun koca bir cheesecake'i midesine indirmesi mi daha kolay kilo vermenizi sağlar?
Partnernizle diyet yapmanın avantajları

Herşeyden önce diyet yapmak için buna son derece istekli olmalısınız. Aksi halde en ufak bir moral bozukluğu sizi buzdolabına yönlendirecektir. Bu sebeple evde ya da işyerinde eşinizle, arkadaşınızla birlikte diyet yaparak birbirinizi cesaretlendirebilirsiniz.

Farklı yemek pişirmek zorunda değilsiniz. Partnerinizle birlikte yapabileceğiniz diyetlerin en güzel yanı, herkes için ayrı ayrı yemek yapma zahmetinden kurtulmaktır. Çünkü eşiniz diyet yapmıyorsa 1 ay boyunca sizinle birlikte haşlanmış sebze yemekten pek hoşlanmayacaktır.

Fiziksel aktivitede de birbirinizden güç alın. Diyetin yanısıra egzersiz yapmak kilo vermenin olmazsa olmaz koşuludur. Yoksa tek başına diyet yalnızca vücudunuzdaki suyu atana kadar etki eder. Egzersizleri daha sevimli hale getirmek için partnerinizle birlikte bir fitness center'a yazılabilirsiniz. Kapalı bir mekanda spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız yürüyüşlere çıkabilir, havuza gidebilirsiniz. Tüm bunlara vaktiniz ya da paranız yoksa o zaman birlikte evinizde spor yapabilirsiniz.

Küçük bir yarışa ne dersiniz? Elbette ki her insanın metabolizması diğerinden farklıdır. Ancak normal şartlarda, düzenli bir diyet uygulayan herkes aşağı yukarı haftada 1 kilo verebilir. Bundan hareketle bu dönemde partnerinizle birlikte kilo verme yarışı başlatabilirsiniz. Örneğin her hafta için kimin daha çok kilo verdiği gibi bir mukayeseye girmek kiniz açısından da etkili olacaktır. Hem bu sayede kendinizi daha çok dizginleyebilirsiniz.

Kaçamaklarına göz yummayın! Özellikle uzun süreli diyetlerde bir zaman sonra sıkılıp diyeti bozma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Oysa partneriniz de sizinle diyet yapıyorsa, birbirinizi uyarabilir ve kaçamakları mümkün olduğunca en aza indirebilirsiniz

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 27.06.2008 08:53
Beraber yapılan diyetler daha çok etkili oluyor,aynı şeyleri yiyorsunuz farklı olunca ister istemez alınıp yeniliyor.