Barca kesenin ağzını açtı

Ünlü İspanyol kulübü FC Barcelona'nın, Rusya'nın 13. Avrupa Şampiyonası'nda parlayan yıldızı Andrey Arşavin için Rus Zenit Saint Petersburg takımına 15 milyon Avro önerdiği bildirildi.

Rusya Haber Ajansı RIA Novosti, İspanyol basınına dayanarak yayımladığı haberde, FC Barcelona Kulübü Başkan Yardımcısı Ferran Soriano'nun, Arşavin ile ilgilendiklerini, ancak tüm kulüplerin Arşavin'in peşinde olmasından dolayı transferin kolay olmayacağını söylediğini kaydetti.

Soriano, Arşavin ile ilgilenmelerinin yeni birşey olmadığını, onu birkaç aydan beri izlediklerini söyledi.

Zenit Saint Petersburg Kulübü'nden Konstantin Sarsaniya da Rus gazetecilere yaptığı açıklamada, Arşavin'i yitirmek istemediklerini belirterek, yapılan önerileri Arşavin ile şampiyonadan sonra değerlendireceklerini dile getirdi.

Arşavin, daha önce yaptığı açıklamada, çocukluğundan beri en büyük düşünün FC Barcelona'da top koşturmak olduğunu belirterek, bir gün bu takımda oynama şansına sahip olabileceğine hiçbir zaman inanamadığını söylemişti.

Tarihinde ilk UEFA Kupası'nı kazanan Zenit Saint Petersburg ise bu yıl hedefini daha da büyüttüğü için yıldız futbolcusunu bırakmak istemiyor.

Kulübün maddi sıkıntısının bulunmaması, Arşavin'i kadrosuna katmayı düşünen FC Barcelona ve diğer kulüplerin, kesenin ağzını çok daha fazla açmasına neden olacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 320
favori
like
share