Yao Ming: "Yüzde 80 iyileştim"
Ülkesi Çin ile 2008 Pekin Olimpiyatları'nda madalya kazanmayı hedefleyen Houston Rockets pivotu Yao Ming tedavisinin ardından ülkesine döndü.

2.28 metre boyundaki oyuncu sol ayak bileğinde meydana gelen stres kırığının dört aylık tedavi sonucunda % 80 düzeyinde iyileştiğini ve kalan % 20'sinin düzelmesi için yaklaşık 1 yıllık tedavi sürecini doldurması gerektiğini ifade etti.

Doktorunun kendisine Temmuz ortası gibi potalara dönebileceğini söylediğini belirten Yao, Pekin Olimpiyatları'nı kimsenin kaçırmak istemeyeceğini kendisinin de milli forma altında mücadele edeceğini ifade etti.

27 yaşındaki oyuncu, 17-20 Temmuz arasında Çin'de düzenlenecek Stankovic Cup'ta forma giyip giymeme konusunda ise hala birebir oyunlarda zorlandığını bu yüzden % 50 oynama ihtimalinin olduğunu belirtti.

Olimpiyatlar'da Çin'in şansını değerlendiren Yao Ming, ABD ve İspanya gibi iki güçlü takımla aynı grupta yer aldıklarını ve muhtemelen bu iki takımı yenemeyeceklerini söyledi ancak Angola ve diğer Avrupa takımını devirerek son sekize kalmayı hedeflediklerini ifade etti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 310
favori
like
share