TBL'in 2. haftasında Erdemirspor'la yaptığı ve 80-79 kaybettiği karşılaşmada sahaya 4 yabancı oyuncu sürerek kural ihlali yapan Türk Telekomspor'a, TBF'den kötü haber geldi..

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, yapılan kural ihlali nedeniyle Türk Telekomspor'un 20-0 hükmen yenik sayılmasına ve bu karşılaşmada elde ettiği 1 puanın da silinmesine karar verildiği kaydedildi.

Konuyu görüşen Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, müsabakanın teknik komiserinden gelen raporlar doğrultusunda, karşılaşmada TBL Yönetim Esasları Yönergesi'nin 34.1.8 maddesi olan ''Resmi müsabaka kadrolarında talimatlarda belirtilen sayıdan fazla yabancı oyuncu bulundurmak veya aynı anda 3'ten fazla yabancı oyuncuyu sahada yer alan 5 içinde oynatma'' kuralının ihlal edildiğine hükmettiği ifade edildi.

Yönetim Kurulu'nun konuyla ilgili kararı şöyle:

''30 Ekim 2004 Cumartesi günü saat 18.00'de oynanan Türk Telekomspor-Erdemirspor maçında, ev sahibi Türk Telekomspor'un müsabaka esnasında dört yabancı oyuncusunu sahaya sürerek, Yönetim Esasları Yönergesi 34.1.8 maddesi ve Disiplin Talimatı 11.7 maddesini ihlal etmesinden dolayı hükmen yenik sayılmasına ve müsabakanın da Erdemirspor lehine 20-0 sonuçlandırılmasına karar verilmiştir. Yine kurallar gereği Türk Telekom'un maçta aldığı 1 puanın da silinmesi kararı da alınmıştır.''

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 389
favori
like
share