Çok eskiden çirkinlik saklanırmış güzellik ise sıradanmış, herhangi bir şey gibi. Çirkinlik bir işe yaramalıydı. Saklandığı yerden çıkmalı, güneşi görmeliydi. Çirkinliğin ortaya çıkması güzelliği göklere çıkarmalıydı. Güzellik kibirliydi. Yanına yaklaştırmadı başta ama çirkinliğin varlığı onun varlığını hissettirmişti yavaştan istemedi yanından ayrılmasını. Güzellik bunun farkındaydı yine de çirkinliği azarlıyordu her defasında. Güzellik:
__senle denk bile değiliz. Bir bana bak bir de kendine, insanlar sana bakmazken hala cesaretlisin ilginç doğrusu. Hem bakılmayansın hem de bundan gocunmuyorsun. Yerinde olsam kimseler görmesin diye saklardım yüzümü.
Çirkinlik:
__yerimde olsan senin adın çirkinlik olurdu elbet çıkacaktın sende saklandığın yerden bir güzele ulaşmak için. Ben de yeterince saklandım. Şimdi gül yüzünün kıymeti bilinsin diye yanında yürüyorum. Sanma ki bu üstümüzdeki güneş seni gösteriyor sadece. Benim gölgem yanında duruyor diye sen daha güzel oluyorsun ve güneşi kıskandırıyorsun. Bak gülümsedin şimdi tüm kainat şu gülüşüne eğilir. Dünyaya hasret olanlar vuslata erer bu gülüşünle.
Sonra ciddileşti güzellik:
_ ne yani sen buradasın diye mi ben güzel oldum! Aksine korkarım güzelliğim hiç fayda etmeyecek seninle aynı yolda yürüdükçe.
Çirkinlik yerden aldığı taşları göstererek:
_bak bu beyaz taş sen ol, bu karası da ben. Beni hiç görmemiş biri seni nasıl mükemmel görebilir? Bu göz alıcı beyazlık siyahın yanına geldi mi kıymet görür. Bak nasıl da yan yana gelince değişiyor ortam. Beyazı sımsıkı tutuyorsun karayı ise bırakıyorsun. Sen ile ben ak ve kara gibiyiz. Ben var isem senin için varım. Sen var ol diye ben bakışlar arasında eriyorum. Bana dönen her soğuk bakış sana bakınca canlılık buluyor. Seninle yürüyecem bu yol boyunca gölgemin altında olacaksın karanlıklardan çık diye güneş sana vursun sen güneşten daha gözalıcı ol diye. Varlığım senin güzelliğinin yanında kıymetleniyor. Tamamlıyor her şey birbirini. Ben çirkin olduğum için senin adın güzel…
Güzellik ve çirkinlik hep birlikte yürüdüler.ve kabul ettiler Aynı yolda ak ve kara olmayı…

<<

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 420
favori
like
share
hayalll Tarih: 06.08.2008 16:41
sağolun
shakat24_64 Tarih: 17.07.2008 16:36
gerçekten çok güzel tşk ederim
CADIKIZ Tarih: 15.07.2008 19:41
Tesekkur arkadasimda ama burasi sadece kendine ait duygularin icin:85:
Lady Tarih: 02.07.2008 20:13
Şeyma ellerine sağlık çok güzel hazırlamışsın..