Bir gecenin karanlığında kalktı ve güneşin doğuşu ile yeni günün başlamasını sabırsızlıkla pencere önünde beklemeye durdu.Daha ortalıkta kimseler yokken o hayallere dalmış bu günde yapacaklarını planlıyordu.Bugün onun için çok önemliydi bugün çok sevdiği hayatının diğer anlamı gördüğü oğlu geliyordu.Büyük bir mutlulukla tüm hazırlıklarını erkenden yapmıştı.Oğlunu görmeyeli tam 8 sene oluyordu.Oğlu yurt dışına okumaya gitmişti.
Ve tam vakit geldiğinde kapı zili çalmıştı.Kadın koşar adımlarla kapıya gitti ve açtı.Karşısında o sarışın,uzun boylu yeşil gözlü oğlu vardı."Oğlum" diyerek ona sarıldı.Ama karşıdan beklediği o sıcaklık gelmemişti.İlk şaşırdı,durakladı sonra bozuntuya vermeden içinden sanırım yorgunluktan dedi.İşin bir de bilinmeyen yönü var ki BU çocuk kadının gerçek oğlu değil İkinci eşinin oğluydu.
Aradan bir hafta geçmişti oğlu geleli.Kadın hala O beklediği eski sıcaklığı görememişti.Oğlunun yanına gitti ve onunla konuşmak istediğini söyledi.Konuşmaya başlarken söylediği İlk şey "neden bu kadar soğuksun bana karşı "demek oldu.İlk başlarda ses çıkmadı gözler konuştu.
Sonrasında çocuk "annemin mezarını ziyarete ettim"dedi.Üvey anneside "iyi ama bunun bana karşı olan soğukluğunla alakası ne "dedi.
Çocuk şöyle dedi:" Mezar başında şunu hatırladım.O benim gerçek annem sen ise benimle hiç alakası olmayacak birsin benim kan bağımı bile taşımazken bişeyim olmazsın sadece babamın eşi olursun benim bişeyim olamazsın"dedi.
Ve bunun üzerine kadın olduğu yerde kala kalmıştı.Bu gerçek ona çok acı vermiş canını çok yakmıştı.Gözleri dolmuş,sözler boğazında düğümlenmişti.Bu sözlerden istenmediğini anlayan kadın hemen odasına gitti,eşyalarını bir valize topladı ve merdivenlerden inişte üvey oğlu ile göz göze geldi sustu.Eski esinden olan kızını da alarak sessizce kapıyı çekti ve ailesinin yanına gitti.
Aradan 2 hafta geçmişti.Ve kadın Üvey oğlunun bir kavga sırasında 9 yerinden bıçaklandığını ve hastanede yattığını öğrendi.Çok üzüldü Oğlunun yanında olmayı çok istedi ama olmadı cesaret edemedi.Her gün eli telefona gitti gitti geldi.Ve o arayamadan beklediği telefon geldi.Arayan oğluydu telefonu kaldırdı ve ilk kez oğlunun ağzından "Anne" sözünü duydu.Çok duygulandı göz yaşları sele boğuldu Kısa bir süre konuştu ve telefonu kapatınca evine dönme kararı aldı ve bütün olanlara rağmen evine gitti sevgisi gururunu yenmişti.Ve yine yarım kalmış mutluluk tüm güzelliğiyle devam etmiş.
Ama burada birde gizli kalmış bir duygu varmış ki hiç kimse bilmeden hergün bir günlüğe dökülmüş.O günden sonra üvey kız kardeşide bir beklenti içine girmiş.Oda bir mucize ile kendine üvey abisi tarafından "kardeşim" denmeyi sabırla bekliyor ve yıllar geçmesine rağmen sessizliğini koruyormuş..
Umarım bir gün yine sevgi gururu yenecek ve Beklenen mucize gerçekleşecektir buna tüm kalbimle inanıyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 374
favori
like
share