Hayal ile gerçek arasında sürekli debelenip durdum.
Zaman zaman hayal dünyasına seyahata çıkarım. Türlü türlü düşüncelere uğrar, hal hatır sorarım.
Hayal ederim, gerçekte yapmadığım, yapamadığım.
Günlük hayatta gördüğüm, belkide hoşlandığım bir kızı hayal ederim. Masumca düşlerim. Göz göze gelirim, bakışırız uzun uzun.
Ve yüzüm yaklaşır güzelliğine. Dudaklarım hafif aralıklı. Burnum değer burnuna, dudaklarım mesafeli. Sadece bir sıcaklık hissederim dişlerimde. Senden gelen havayı çekerim içime. Tek bir damla kalmaz boğazımda, yutkunurken zorlanırım. Dudaklarımdaki nemi nefesin kurutmuş.
Burnumu sürterim burnuna, önce sağa sonra sola. Ve bir daire çizerim hafiften. Alnım alnında. Parmaklarım aralıklı, süzer arka saçlarını. Ayalarım ensende.
Başın hafif kalkar yukarı, gözlerin kısılır. Göğsümde hissederim kalbinin hızlandığını. Okşarım saçlarını, gözlerin iyice kısılır, göz kapakların titrer. Ellerini ensemde hissederim. Öpmeye korkarım dudaklarını. Sadece nefesini çekerim içime.
Ve sarılırım sana sımsıkı, bir daha hiç bırakmıyacakmış gibi. Ànın durmasını isterim tüm yüreğimle. Bırakırsam kaçma endişesi ile daha çok sararım seni. Ve gözlerim nemlenir. Kalbim hızlanır, başlar hızlı çarpışları. Duyarım, sanki kulağımın dibinde çalınan bir davul sesi kadar gür.

Uyanırım sonra, etrafıma bakınırım. İçimde bir heyecan olduğunu anlarım. Sanki içimden birşey çıkmaya, kurtulmaya çalışıyor gibi. Ama boğazıma doğru tırmandığında tıkanıp kalıyr. Sağa doğru dönüyorum. Yorganımı sıkıca sarıyorum ve başlıyor gözümden damlalar.
Ve ben yine hayale dalıyorum, ebedi bir hayale...

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 441
favori
like
share
Sylar Tarih: 02.07.2008 09:45
hayalle gerçeği karıştırmak.. ve gerçeğin bir tokat gibi yüzüne vurması en acısı..

ama ne güzeldir hayal kurmak...