Kartal'a İtalyan coach!
Coach arayışlarını sürdüren Beşiktaş Cola Turka, geçtiğimiz sezon İtalya´nın Avellino takımını çalıştıran Matteo Boniciolli'de karar kıldı, iş imzaya kaldı.

Şeref Yalçın doğruladı

Ergin Ataman'ın Efes Pilsen'e transferinin ardından coach arayışlarına başlayan ve uzun süredir Murat Özyer, İhsan Bayülken, Burak Bıyıktay gibi isimlerle görüşmeler yapan Beşiktaş Cola Turka, İtalyan Matteo Boniciolli ile büyük ölçüde anlaştı.

Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın da geçtiğimiz sezon İtalya Ligi'nde Avellino ile yarı final oynayan ve kupa şampiyonluğu yaşayan 48 yaşındaki coachla yüzde 80 oranında anlaştıklarını açıkladı.

Yılın coachu seçildi

İtalya'da 'yılın coachu' seçilen Boniciolli antrenörlük kariyerine ise Fenerbahçe Ülker ve A Milli Basketbol Takımı'nın başında bulunan Bogdan Tanjevic'in yanında, Stefanel Trieste'yi çalıştırdığı dönemde, yardımcısı olarak başlamıştı.

Bu arada, antrenör konusunu çözme yolunda önemli adımlar atan Beşiktaş'ın, geçen sezonki kadrodan Sandro Nicevic ve Rick Apodaca'nın da takımda kalması için girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 439
favori
like
share