İngilizlere boyun eğdik
Adana'da süren Tekerlekli Sandalye Basketbol 22 Yaş Altı Gençler Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye, 2. maçında İngiltere'ye 65-68 yenildi.

Yüreğir Serinevler Spor Salonu'ndaki karşılaşmada milli takım, ilk yarıyı 34-31 yenik kapadı. 3. periyotu da 51-54 yenik kapatan ay-yıldızlı ekip, son periyotta tüm çabalarına karşın sahadan 65-58 yenik ayrıldı.

Milli takım, şampiyonadaki ilk maçında, İtalya'yı uzatmalarda 56-55 yenmişti.

Maç sonrası açıklamada bulunan Milli Takım Başantrenörü Mehmet Önüt, maçta çok iyi bir performans sergilediklerini belirterek, küçük hatalar sonrası maçı yitirdiklerini söyledi.

Milli takımın yeni bir ekip olması dolayısıyla turnuva eksiğinin bulunduğunu vurgulayan Önüt, şunları kaydetti:

''Çok iyi savunma yaptık, tüm ruhumuzu sahaya yansıttık. Sonuç olarak kazanmamış olabiliriz ama bana göre tüm sporcularım çok iyi performans gösterdi. Yaklaşık 50 yıldır tekerlekli sandalye basketbolda mücadele eden İngiltere'ye karşı tüm sporcularım yüreklerini koyarak mücadele ettiler.

Her geçen gün takımımız daha iyi yerlere geliyor. İlerleyen günlerde bu takımın neler yapabileceğini herkese göstereceğiz.''

Hakeme tepki gösteren Önüt, ''Adana'da, kendi evimizde oynuyoruz ama öyle değil. Hakemler Avrupa'da daha iyi maç yönetiyorlar. Buna rağmen mücadelemiz bitmeyecek ve milli takımı en iyi seviyeye ulaştırmak için elemizden geleni yapacağız'' dedi.

Şampiyonada Türkiye, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda, Belçika, Polonya ve İsveç mücadele ediyor. (A) Grubu'nda İspanya, Hollanda, Polonya, İsveç ve Fransa, (B) Grubu'nda ise Türkiye, İngiltere, Almanya, Belçika ve İtalya yer alıyor.

Yüreğir Serinevler ve Menderes Spor Salonlarında süren şampiyonada, bugün şu ana dek alınan sonuçlar şöyle:

Almanya-Belçika: 40-57
İsveç-İspanya: 27-64

10 Temmuz Perşembe günü sona erecek şampiyonada Türkiye, 3. maçında yarın saat 16.15'de Menderes Spor Salonu'nda Almanya ile karşılaşacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 404
favori
like
share