İşitme Engelliler Milli Takımımız, Yunanistan'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda C gurubunu lider bitirerek çeyrek finale kaldı.İşitme Engelliler Milli Takımımız çeyrek finalde Yunanistan ile bugün saat 21.00'de Pan - Pelopon Stadı'nda karşılaşacak.

İlk maçında Avusturalya'yı 8-0 yenen millilerimiz, ikinci maçında Tayland ile 2-2 berabere kaldı. TFF Başkanı Hasan Doğan anısına kollarında siyah kurdele ile çıktıkları karşılaşmada Rusya'yı 4-2 yenen millilerimiz, grup karşılaşmalarını 7 puanla birinci olarak tamamladı.

Bu arada Rusya karşılaşması öncesi TFF Başkanı Hasan Doğan'ın vefat haberini alan milli oyuncular ve teknik heyet, Yunanistan'da bulunan TFF Engelliler Futbol Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy'a taziyelerini bildirdi. TFF Engelliler Futbol Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy da Merhum Başkan Hasan Doğan'ın Fransız spor gazetesi L'Equipe'e verdiği röportajda, "Futbolun sosyal yanını da geliştirmek lazım. Bunun yolu da görme, işitme engellilere, sokak çocuklarına futbolu aşılamaktan geçiyor" dediğini hatırlatarak, Doğan'ın pozitif bir güç yaratıp topluma destek olmayı amaçladığını belirtti.

Diğer çeyrek final karşılaşmaları şöyle;
İtalya - ABD 18.30 Thiella Stadı
Fransa - İrlanda 18.30 Panachaiki Stadı
Almanya - Rusya 18.30 Pan - Pelopon Stadı

İşitme Engelliler Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor;

Hasan Yıldırım, Volkan Kahırlı, Ergün Üstünel, Cem Göksel Çamdereli, Hakan Erol, Orhan Aydeniz, Mehmet Yavuz, Oğuz Köser, Melih Kirişçi, Gökhan Aslankaya, Yusuf Karaahmetoğlu, İbrahim Kurt, Aykut Kahveci, Muhammet İçgüleş, Turgay, Fidanboy, Selahattin Bozdağ, Harun Yıldız, Şahin Türkmen, Hüseyin Er, Hasan Er.

Teknik Kadro:

Ali Metin (Teknik Direktör), Mustafa Aydın (Antrenör), Ahmet Özder (Antrenör)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 635
favori
like
share
okanoo28 Tarih: 09.07.2008 15:35
bu adamlara helal olsun...

hiçbir engel tanımadan ülkemizi sessiz sedasız gururla temsil ediyorlar...