Internette alisveris yaparken dikkat
Güvenli Bir Alışverişinin Sırları ve dikkat edilmesi gereken konular

1-) Alışveriş yapacağınız sanal mağazanın telefonunu, adresini, elektronik posta adresini, ve adını tam olarak açık ve net bir şekilde veriyor mu?Eğer o mağaza güvenilirse bu bilgileri çok açık ve net bir şekilde vermesi lazım.Aksi takdirde bir problem halinde kimin ile irtibat kuracağınız çok önemlidir.

2-) Satın almak istediğiniz ürün hakkında, mağaza tarafından detaylı bir açıklama sunulmuş mu?Aksi taktirde, size gelen ürün, eğer istediğiniz ürün değilse, bunun için bir ispata ihtiyacınız vardır ve o açıklamanı bir kopyasını sizde kendinize alırsanız, ispat etmeniz hiç de zor olmayacaktır.

3-) Mağaza tarafından satın alacağınız ürünün fiyatı ve ek ücretler, vergiler vb. şeyler ne kadar miktar tutmuş?Net olarak bildirilmiş mi?

Kesinlikle cevaplanması gerek sorular :
+Ürünün toplam fiyatı
+Teslimat şartları
+Ödeme Koşulları
+İptal ve iade halindeki durumlar

4-) Ürünü satın aldıktan sonra size kaç günde ulaşacağı belirtilmiş miverwirrt en geç süreyi vermeleri lazım)

5-) Artık ürününüzü seçtiniz ve kredi kartı şifrenizi ve bilgilerinizi vereceksiniz.Kredi kartı şifresini vereceğiniz sayfanın adres çubuğunda HTTPS:// olması gerekir.

6-) Eğer yabancı bir firmadan alışveriş yapıyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir şey vardır ki, herhangi bir mağduriyet halinde, sizin ülkenizin kanunları geçerli olmayacaktır.Ayrıca oradaki mağazanın müşteri hizmetlerini aradığınızda yabancı bir görevliyle saatlerce konuşabilme ihtimalini de göz önüne alırsak, kesinlik tanınmış şirketlerden alışveriş yapmalıyız.

7-) Alışveriş yaptığınız mağazada gizlilik sözleşmesi diye bir bölüm olmalı!Aksi takdirde sizin tarafınızdan verilen bilgiler başka amaçlar içinde kullanılabilir.Elektronik Postanıza reklam amaçlı postalar gelebilir.


Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 475
favori
like
share