Sinan Aygün, 1959 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Aygün, Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. İnşaat müteahhitliği ve inşaat malzemeleri satışı yapan bir dükkanı bulunmaktadır.


Sosyal konularda raporlar hazırlatarak toplumla paylaşan Aygün özellikle kredi kartları konusundaki yanlış uygulamalara dikkat çekerek halkın beğenisini kazanmıştır.


Halen Ankara Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürüten Aygün, evli ve bir çocuk babasıdır.


Ergenekon soruşturması
1 Temmuz 2008 günü sabahı, Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan operasyon ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve Mehmet Ali Pekgüzel'in talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alınmıştır.


Sinan Aygün'ün evinde arama yapan polisler, daha sonra Aygün ile birlikte ATO Genel Merkezi'ne geldi. Polislerin koluna girmiş biçimde ATO Genel Merkezi'ne girdi. Bu anlarda kameralar tarafından görüntülenen Aygün, gazetecilerin gözaltı nedenini sorması üzerine "Atatürk'ü sevmekle suçlanıyorum." dedi. Aygün, ATO Genel Merkezi'ndeki odasına çıkarılarak, burada da polisler tarafından arama yapıldı.


Ergenekon soruşturması kapsamında Beşiktaş adliyesinde sorgulanan ATO Başkanı Sinan Aygün nöbetçi mahkeme kararı ile “terör örgütüne üye olmak suçundan” tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi. Aygün’ün Adliye’den araca bindirilişi sırasında oldukça bitkin ve moralsiz olduğu gözlendi.

Kaynaklar
•ATO, Hürriyet, GazetePort

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 785
favori
like
share
TMOLOS Tarih: 22.07.2008 23:44
Sinan Aygün ATO başkanıdır.sanayicidir,ticaretle uğraşır.1959 doğumludur.Bazı 14 yaşında ticaretle uğraşanlar gibi malezyadan ne üdüğü belirsiz mısırları ithal edip patron olmamıştır.Babası ne cumhurbaşkanı,ne başbakan nede bakandır.Likit yumurta satmak için yumurta satışlarını engellemeğe kalkmamıştır.bankaların kredi kartlarından haksız kazançlarına karşı halkı uyarmış,uyandırmıştır.babadan soyguncu,hortumcu zenginler gibi yatlarda amerikalar da,lüks otellerin lobilerinde zaman geçirecek parası olduğu halde sabah sanayi sitesindeki iş yerine gidip çalışmayı tercih etmiştir.AKP kendisinden aday olsun diye sinan aygüne yalvarmıştır.silah konusuna hiç değinmem herkes neyin ne olduğunu biliyor....
NaZ Tarih: 22.07.2008 23:00
@ DENİZLİSPORLUYUZ

138 tane mesajin var ama hala büyük harfle yazi yazmanin yasak oldugunu ögrenememissin.
DENİZLİSPORLUYUZ Tarih: 22.07.2008 22:10
GERÇEKTEN ÇOK ÇALIŞKAN BİR ELEMAN DAHA BU YAŞTA MİLYON AVROLAR VE GLOCK MARKA SUİKAST SİLAHI ELDE ETMEK KOLAY DEĞİL HELAL OLSUN VESSELAM .AMA ŞİMDİ KİRLİ ÇAMAŞIRLARINI TEMİZLEME ZAMANI...


SİEMPRE GALLO & ANTİ antalyaspor
mihmandar Tarih: 15.07.2008 20:25
bu dönem de,
ne kimsenin muhalefeti, ne de iktidardakileri susturmak gibi niyeti ve gayreti yok herkese ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKTÜRTÜYORLAR BAKSANIZA,

Koltuklarından kalkanların kokuları çıktı ortaya,

evet kasadan çıkan paralar, tabanca falan ama yine de ben umutluyum ondan nedense iyi çocuk gibi geliyor bana..
umrann Tarih: 15.07.2008 00:37
saglam pabuc degil cekmecesinden cikan servetten belli ..dolarli ulusalci kulaga komik gelmiyoir degil
hakan2230 Tarih: 14.07.2008 21:28
Halkın Saygı Göstermeye Başladığı Bir Muhalif Olarak Susturulması Gerekti Ve Gereken Yapıldı..
mihmandar Tarih: 14.07.2008 20:32
basında izlediğim kadarıyla iyi, çalışkan ve hizmet etmeyi seven bir yapısı olduğunu düşünüyorum.

tutuklananların içinde onun ismini görmek beni çok şaşırttı ve neden olduğunu bilmediğim bir şekilde tek üzüldüğüm isim oldu.

bugün serbest bırakılmış olmasına da ayrıca sevindim.
FreddyKrueger Tarih: 13.07.2008 16:22
[color="#c0ccf4"]Sözde Erqenekon Terör Örqütüne MenSup oLduqu GerekçeSiyLe Içeri aLınan,

Suçu iSpat EdiLmediqi HaLde SuçLu MuameLeSi YapıLan we Manewi oLarak I$kenCe Gören,

ATO 'nun DeqerLi Ba$kanı,

Ömrü BoyunCa Türk MiLLeti 'ne Doqruyu GöStermeye ÇaLı$mı$,

SeweCen, eSpriLi Bir INSAN...