BELEDİYE KONSERVATUARI
1985-1986 eğitim döneminde seksen öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kayseri’nin dinamik yapısına uygun olarak her geçen gün büyüyüp gelişerek şehrin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayan bir yapıya kavuşmuştur.
Konservatuarımızın genel amacı; sanayi ve ticarette Türkiye’de kendine önemli bir yer edinmiş Kayseri’nin kültür,sanat ve sosyal hayatını da canlandırmak ve geliştirmektir.
Melikgazi Kültür Merkezinde hizmet vermekte olan konservatuarımızda on altı farklı branşta (Gençlik Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Klasik Türk Müziği Korosu, Tasavvuf Müziği Korosu, Ud, Kanun, Gitar, Ney, Keman, Bağlama, Piyano, Resim Bölümü, Tiyatro Bölümü, Halk Oyunları, Diksiyon Kursu) kurslar düzenlenmektedir. Düzenlenen kursların tamamı Milli Eğitim Bakanlığı denetimi ve gözetiminde olup kursiyerlerden hiçbir ücret talep edilmemekte, bütün giderler Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.
Kış Dönemi Kursları gelen talepler doğrultusunda akşam saatlerinde düzenlenmektedir. 15 yaş ve üzeri kesime hitap etmekte olan kurslar 8 aylık bir eğitim süresini kapsamaktadır. Bu sürede temel eğitimini tamamlayan kursiyerler yıl sonunda kurs bitirme sınavına katılmaktadır. Bu sınavda başarılı olan kursiyerler bir sonraki eğitim yılı için kayıtlarını tekamül sınıflarına yaptırıp eğitimlerini tamamlayarak konservatuardan mezun olabilmektedirler.
2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez başlatılan yaz dönemi kursları 10-15 yaş grubu çocuklar içindir. Yaz dönemi kursları okulların kapanması ile başlayıp iki aylık bir dönemi kapsamaktadır.
Konservatuara baş vurular 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında olup, kursiyerler yapılan eleme sınavları neticesinde konservatuara kabul edilebilmektedir.

Adres: Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi 1. Kat
Bilgi İçin Tel: 0.352 232 20 40TİYATRO
Şehrin en işlek yerleşim merkezlerinden İstasyon Caddesi Vali Konağı yanında bulunan Tiyatro binası 2003 yılı içerisinde geçirdiği tadilattan sonra işlevine daha uygun modern bir yapıya kavuşmuştur. 544 koltuk kapasitesi ile şehrin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkı sağlayan tiyatro binasında panel, konferans, tiyatro oyunları çeşitli gösteriler düzenlemesi için uygun sahne yapısı ve yerleşik ses ve ışık düzeni mevcuttur.
Tiyatro binasının caddeye bakan bölümünde yer alan ışıklı pano ile o hafta yapılacak etkinlikler duyurulmaktadır.
Bilgi İçin Tel: 0.352 222 39 85 ve 231 30 93

BANDO ve MEHTER TAKIMI

Mehter Takımı
Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, belediyemizin bir kültür ve sanat hizmetidir. Şehrimizde tarihi günler, kutlamalar ve açılış törenlerinde gösteri yapmakta olan Mehter Takımı ayrıca halk konserleri de vermektedir.
Özellikle Tarihi Türk Musikimizin ve Tarihi Asker Musikimizin yaşatılması ve halkımıza tanıtılması konusunda önemli bir görevi yerine getirmektedir.


Bando Takımı
Kentimizdeki Cumhuriyet Meydanı’nda her hafta Cuma ve Pazar günleri olmak üzere düzenlenen bayrak töreninde İstiklal Marşı’nın icrası Büyükşehir Bando Takımı tarafından yerine getirilmektedir.
Ulusal Bayramlar, Ulusal Kutlama Günleri ve diğer resmi törenler Büyükşehir Bando Takımımızın katılımı ile gerçekleştirilmektedir.
Bando takımımız ilimizin profesyonel anlamda görev yapan tek takımıdır.

İrtibat : Fuar Kültür Merkezi

Tel: 0 352 338 08 80
KÜTÜPHANELER
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Merkez, Gevher Nesibe, Hüsamettin Çetinbulut ve Yeşil Mahalle Kütüphanesi ile yılda ortalama 250.000 kişiye hizmet verilmektedir.
Merkez Kütüphanemiz Kayseri Büyükşehir Belediyesi alt girişinde, Gevher Nesibe Kütüphanemiz Belsin Pazar yerinde, Hüsamettin Çetinbulut Kütüphanemiz Ziya Gökalp Spor ve Dinlenme Tesislerinde okuyucularına hizmet vermektedir.
22.000 kayıtlı kitabın bulunduğu kütüphanelerimizin tamamında ödünç kitap servisi bulunmakta olup üye olan okuyuculara hikaye, roman ve şiir kitapları ödünç verilmektedir. Kütüphanelerimize yaklaşık 2000 kayıtlı üye bulunmaktadır.

Telefonlarımız:
Merkez 222 89 60 / 230, Belsin Kütüphanesi 326 72 22, Gevher Nesibe Kütüphanesi 232 79 93,

Hüsamettin Çetinbulut Kütüphanesi 332 33 63 ve Yeşil Mahalle Kütüphanesi 337 06 07


Sakin ve huzurlu ortamları ile belediye kütüphaneleri binlerce öğrenci ve araştırmacıya hizmet veriyor.


Başkan Meclis Encümen Yönetim Belediye Tarihi İmar Hizmetleri Yollar-Bulvarlar Trafik Hizmetleri Otoparklar Ulaşım Hizmetleri

Raylı Sistem Park Bahçeler İhaleler Sosyal Hizmetler Sosyal Tesisler Kültürel Faaliyetler Çevre Düzenlemeleri Hinterland Kent ve Mim.Müzesi Kardeş Şehirler

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2004

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6174
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 06.10.2009 13:48
noldu ?
elitt Tarih: 06.10.2009 13:48
bu ne biçim iş