Trabzon Festivale hazırlanıyor
14 Temmuz 2008
Trabzon Belediyesi tarafından bu yıl 4. düzenlenecek olan Uluslararası Trabzon Kültür ve Sanat Festivali 22-24 Ağustos 2008 tarihlerinde yapılacak.

Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, Trabzon'un Karadeniz Bölgesinde kültür ve sanatın merkezi olduğunu belirterek, “Festivaller kentlerin tanıtımında önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle göreve gelince ilk işimiz Uluslararası Trabzon Kültür ve Sanat Festivalini başlatmak oldu” dedi.

Bu yıl 4. düzenlenecek olan Festivalde önceki yıllarda olduğu gibi TBMM eski Başkanı Necmettin Karaduman, ressam Mustafa Ata, Fatma Özyurt ve Ali Kemal Denizci gibi değerlerle kent halkını buluşturacaklarını belirten Başkan Canalioğlu, “Trabzon her dönemde çok değerli bilim adamları, kültür ve sanat adamları, spor adamları yetiştiren bir kenttir. Bu değerlerimizi festivallerimize davet ederek halkımızla buluşturuyoruz. Bunun yanında yurt dışındaki kardeş şehirlerimizden de ekipler gelerek, kültür alışverişinde bulunuyorlar. Bu nedenle 22 Ağustos'ta başlayacak festivalimiz hem kültürlerin, hem de kültür-sanat ve bilim adamlarımızı bir araya getirecek buluşma noktası olacaktır” dedi.

Uluslar arası 4. Trabzon Kültür ve Sanat Festivalinde Trabzon Kültürevi'nin ve Tenis kortlarının açılışı, Mustafa Ata Resim sergisi, Konya Semada Raks Grubu, Gürcistan, Rusya, Macaristan ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinden folklor ekipleri, Fotoğraf yarışması ve sergisi, Zeynep Başkan konseri, yöresel yemeklerimizin ikramı ve çeşitli etkinlikler yer alacak.
trabzon
trabzon spor
trabzon resimleri
trabzon bilgisayar
trabzon otel
trabzon oto
trabzon tuning
trabzon uçak
afm trabzon
trabzon havaalanı
trabzon macka
trabzon oteller
trabzon otelleri
trabzon oto kiralama
trabzon turizm
trabzon uçak bileti
trabzon yaylaları
weather trabzon
ak parti trabzon
akp trabzon
ankara trabzonKaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 397
favori
like
share