Ali Güven'in son albümündeki "Gözyaşım ya da Sen" şarkısı, en çok istek alan şarkıların başında geliyor.

Genç şarkıcı Ali Güven'in son albümü "Yanımda Ol"daki "Gözyaşım ya da Sen" şarkısı, son günlerde radyolarda en çok istek alan şarkıların başında geliyor.
Ferhat Göçer'in sesiyle meşhur olan daha sonra Kibariye'nin arabesk yorumuyla geniş kitlelere yayılan "Yastayım" şarkısının söz yazarı Ercan Saatçi imzasını taşıyan "Gözyaşım ya da Sen", sözleriyle de dikkat çekiyor. "Bu şarkı son aylarda yaptığım en duygusl şarkılardan biri" diyen Saatçi, Ali Güven'in yorumunu da çok değişik ve duygulu bulduğunu dile getirdi. "Bu şarkı en az 'Yastayım' kadar ilgi çekecektir. Bu tür şarkılar bir anda liste başı olamaz, zamanla değeri anlaşılır. Şu anda piyasada bu kadar samimi bir aşk şarkısı da yok. Bu şarkı eskimeyecek, gerçek bir aşk şarkısıdır" diyor.
Şarkıyı seslendiren Ali Güven de, "İlk kez böylesine duygusal bir şarkı seslendiriyorum. Şimdiye kadar seslendirdiğim şarkılardaki yorumdan çok farklı bir yorumla seslendirmeye çalıştım. Bu şarkı aynı zamanda bundan sonraki müzik yolculuğumun da yol haritası olacaktır" dedi.
Rec by Saatchi etiketiyle çıkan albümde 13 yeni şarkı var. Ali Güven imzası taşıyan "Yanımda Ol" şarkısının iki farklı versiyonuna albümde yer verildi. Çalışmasında Volga Tamöz, Onur Betin, Erdem Sökmen ve Metehan Köseoğlu gibi birçok değerli müzisyenle çalışıldı. Mix & editing Reha Falay, mastering ise Serdar Ağırlı tarafından yapıldı. Albümün sürprizi ise dinleyenlerin şu an bile ezbere bildiği, sözü Zeynep Talu'ya müziği Ali Güven'e ait "Yolcu" şarkısının yeni düzenlemesi.
Şarkının sözleri
Denedim çok zorladım yine de geçmiyor

Bu nöbetler çok zamansız, hiç bitmiyor

Bahar gelince kalp ağrılarım hep artıyor

Ya da bu hasta yürek bunları abartıyor

Hiç üzülme bu olanlar insanı tetikliyor

Önce yeniden umut verip sonra yine başlıyor

Bir daha asla diyen herkes de biliyor

Böyle kalp yarası sevda asla bitmiyor

Bu gece de ağlıyorum

Hem de hiç istemeden

Tutamıyor engel olamıyor artık

Gözyaşıma bu beden.

Uyuyamıyorum artık

Sabahları görmeden

Akıyor gidiyor içimden

Ya gözyaşım ya da sen

Söz-müzik: Ercan Saatçi

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2068
favori
like
share
karakartal_okan Tarih: 02.09.2008 09:30
Albümünü dinledim ama şarkı hiç dikkatimi çekmemişti,hemen dinliorum.
oLci Tarih: 16.07.2008 21:46
[COLOR="Teal"]Ercan saatçinin bestesi ve ali güvenin yorumu çok iyi bi bütünleşme bence